داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس مذهبی:
حضرت فاطمه (س) با علم تبیین مانع از انحراف دین شد/حضرت زهرا(س) بهترین اسوه حق طلبان است
کد مطلب: ۷۴۷۶۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸
لیلا کوهستانی گفت: حضرت زهرا(س) عصاره عالم بشریت و بهترین الگو برای جامعه در دفاع از حق و ولایت که با تبیین و حمایت از ولایت مانع انحراف دین شد و در این راه به شهادت رسید.
حضرت فاطمه (س) با علم تبیین مانع از انحراف دین شد/حضرت زهرا(س) بهترین اسوه حق طلبان است
لیلا کوهستانی کارشناس مذهبی و رئیس حوزه علمیه فاطمیه شهرستان زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: حضرت زهرا(س) عصاره عالم بشریت و نشانه نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) است که به تنهایی در عصر خفقان و فتنه کوری که منافقین ایجاد کرده بودند، علم تبیین را بر دوش کشید و با حمایت و پشتیبانی از ولایت اجازه نداد مسیری که پیامبر اکرم ترسیم کرده بودند، منحرف شود و در این راه نیز به شهادت رسید و لذا ایشان بهترین الگوی برای جامعه ما در دفاع از ولایت و امام است.

وی بر لزوم استفاده از سیره حضرت زهرا(س) در زندگی زناشویی تأکید کرد و افزود: اگر از روش زندگی حضرت زهرا(س) الگوبرداری شود، هیچ موقع دچار مشکلات خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی در جامعه نمی‌شویم.

کوهستانی با تأکید بر لزوم تبیین سبک زندگی حضرت زهرا(س) و شخصیت زن در اسلام، گفت : یکی از مهم‌ترین مباحثی که می‌تواند نقشه‌های دشمن را خنثی کند، تبیین درست و دقیق شخصیت زن در اسلام است، چرا که دشمن تلاش دارد زندگی کثیف غربی را به جامعه اسلامی ایران تحمیل کند.

رئیس حوزه علمیه خواهران زابل ادامه داد: از هر بُعد و منظری که به سیره و زندگانی حضرت فاطمه (س) نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که ایشان بهترین و کامل‌ترین الگو برای زنان جامعه ما و بلکه برای همه بشریت به شمار می‌روند، کما اینکه در کلام امام معصوم آمده که ام ابیها(س) حجت بر سایر معصومین(ع) است.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: نکته مهم و قابل توجه در خصوص حضرت زهرا(س) مبارز بودن و فعالیت ایشان در خط ولایت است، زیرا بعد از رحلت پیامبر دین دچار لغزش شد ایشان به تنهایی از ولی زمان خود حمایت کردند و در مقابل جبهه‌ی ناحق ایستادند.

کوهستانی با اشاره به این که تأسی به سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه (س)، تضمین بخش سعادت ما در دنیا و آخرت است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) چه در زمینه همسرداری، مادری و تربیت فرزند و چه در زمینه ولایتمداری، دفاع از حریم امامت و ولایت و مقابله با جریان ظلم و باطل، بهترین اُسوه برای همه حق طلبان و حامیان جبهه حق هستند وامیدواریم که ما بتوانیم نه تنها در مقام حرف و سخن، بلکه در عمل به این الگوی بی همتا تأسی بجوییم.

وی تصریح کرد: وظیفه‌ی ما ابلاغ سیره‌ی حضرت زهرا(س) به جوانان و نوجوانان به زبان خودشان است؛ همانطور که امروز داستان‌ها و رمان‌های مختلف در جامعه پررنگ شده سیره‌ی اهل بیت نیز باید تجلی یابد و پررنگ شود که برای تحقق این امر همکاری همه جانبه نیاز است.
Share/Save/Bookmark