داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در مراسم تجلیل از هنرمندان و دست اندرکاران «بازسازی واقعه غدیر» مطرح شد؛
حضور چشمگیر مردم در بازسازی واقعه غدیر اوج ارادت آنان به اهل بیت را نشان داد/ مسولان با روحیه بسیجی در محل کار خود حاضر شوند
کد مطلب: ۵۶۷۴۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل اظهار داشت: حضور چشمگیر و با شکوه اقشار مردم در بازسازی واقعه غدیر اوج ارادت آنان به اهل بیت را نشان داد.
حضور چشمگیر مردم در بازسازی واقعه غدیر اوج ارادت آنان به اهل بیت را نشان داد/ مسولان با روحیه بسیجی در محل کار خود حاضر شوند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی در مراسم تجلیل از هنرمندان و دست اندرکاران «بازسازی واقعه غدیر» در شهرستان زابل عنوان کرد: حضور چشم گیر مردم سیستان در بازسازی غدیر نشان داد که به رغم وجود مشکلات و گرفتاری ها هنوز دارالولایه است و همه ی مردم منطقه محب اهل بیت پیامبر و به ویژه مولی علی هستند بنابراین این حضور اوج ارادت مردم را نشان داد.

وی با بیان اینکه، اگر از ظرفیت های موجود استفاده شود می توان برنامه های بزرگی را در منطقه سیستان اجرا کرد ادامه داد: در برنامه بازسازی غدیر خم روحانیت و ائمه جمعه، بزرگان و ریش سفیدان، نخبگان شیعه و سنی، اقشار مختلف مردم، مسئولین ادارات و دانشگاه ها پای کار آمده و در این راستا کمک های شایانی کردند.

ثمره حسینی تاکید کرد: بسیج به عنوان حلقه ی وصل همه ی مجموعه ها، نخبگان، نهادها، معتمدین، بزرگان و اقشار مختلف مردم می تواند در این منطقه کارهای بزرگی انجام دهد که در این راستا کاری که در غدیر انجام شد یک عزم جدی، تلاش جهادی و تفکر انقلابی بود.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل خاطرنشان کرد: سیستان دارای افتخارات بسیاری است که در این راستا می توان به سرداران شهیدش از قبیل میرحسینی، لکزایی، هراتی، عالی و دو هزار شهید دیگر آن اشاره کرد.

ثمره حسینی تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر سیستان با همه ی افتخاراتش، دچار گرفتاری هایی شده که تنها با عزم، اراده، تلاش و تفکر انقلابی می توان بر آن غلبه کرد.


مطالعه  واقعه  غدیر سبب اتحاد شیعه و سنی می شود

امام جمعه زابل نیز گفت: واقعه غدیر خم به عنوان مهم ترین اعتقاد شیعه و سنی باعث نه تنها مایه اختلاف نیست بلکه سبب اتحاد است بنابراین وقتی واقعه غدیر خم بازسازی و مطالعه می شود شیعه و سنی می دانند که از یک چشمه سیراب می شوند و اتحاد و مودت بیشتری در آن ها ایجاد می شود.

حجه الاسلام علی اکبر کیخا افزود: فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل، پاسدار بسیجی، بانشاط، خوش فکر، خوش اندیش، ژرف نگر و پر تلاش است که چهره ی سوخته وی در آفتاب در روزهایی که صحنه ی اصلی واقعه را بازسازی می کردند به وضوح نمایان بود.

وی افزود: سیستان سرزمین مردان مرد، مهد دلیران، سرزمین اسطوره ای رستم دستان و سرزمین مرد اسطوره ای که رستم دستان درس شجاعت را در دبستان او باید فرابگیرد شهید میرحسینی و شهید حسینی طباطبایی است.

وی با بیان اینکه، سیستان به عنوان سرزمین دارالولایه شایسته ی برگزاری این چنین جلسات و برنامه هایی است که در این راستا انتظار می رود بیش از پیش شاهد برگزاری چنین برنامه هایی باشیم.

امام جمعه زابل با بیان اینکه، از همه ی بسیجیانی که در صحنه حاضر شده و با حداقل هزینه بهترین مراسمات را برپا کرده اند تشکر ویژه دارم ادامه داد: همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس با روحیه بسیجی به پیروزی دست یافتیم انتظار می رود با همان روحیه امروز در اقتصاد مقاومتی ایفای نقش کنیم.

وی در پایان گفت: مدیران و مسولان نیز باید با روحیه بسیجی در محل کار خود حاضر شوند چرا که برای هر کدام از عناوین، خون حدود ۷۰ شهید بر زمین ریخته شده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark