داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
با توافق ایران و افغانستان صورت گرفت؛
بازگشایی مجدد مرز میلک پس از ۲۰ روز/ آغاز فعالیت تجاری ایران و افغانستان
کد مطلب: ۷۴۵۶۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴
میثم برازنده سرپرست فرمانداری هیرمند گفت: با توجه به اهمیت ترانزیت در پایانه مرزی میلک، به درخواست هیأت حاکمه افغانستان در این مجموعه مرزی فعالیت تجاری فعال خواهد شد.
بازگشایی مجدد مرز میلک پس از ۲۰ روز/ آغاز فعالیت تجاری ایران و افغانستان
میثم برازنده سرپرست فرمانداری هیرمند در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: به دلیل بروز برخی از اتفاقات در نوار مرزی مشترک میان ایران و افغانستان در محدوده پایانه مرزی میلک، بیش از ۲۰ روز است که از طرف طالبان مسیر ترانزیت پل ابریشم مسدود شده است.

وی افزود: پیگیری‌های مستمری از سمت تجار افغانستانی و ایرانی در خصوص بازگشایی مسیر ترانزیت صورت گرفت که در این راستا، هیات حاکمه افغانستان نماینده ای را به کشور جمهوری اسلامی ایران اعزام نمود، در همین راستا امروز نماینده اعزامی هیات حاکمه افغانستان از سمت کابل وارد خاک جمهوری اسلامی گردید و در محل سالن کنفرانس پایانه مرزی میلک با معاون امنیتی و انتظامی استانداری به دیدار و گفتگو پرداخته و مذاکراتی در خصوص بازگشایی پایانه مرزی میلک صورت گرفت.

رییس شورای تامین شهرستان هیرمند خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به حسن همجواری و رعایت معاهدات بین المللی دارد درخواست هیئت حاکمه افغانستان را در خصوص مذاکره پذیرفته لذا،مذاکرات صورت گرفته به میزبانی جمهوری اسلامی ایران امروز برگزار شده است.

برازنده تصریح کرد: نماینده عالی کشور افغانستان اعزامی از کابل پس از سیر مذاکرات با نماینده جمهوری اسلامی ایران توافق کردند که پل ابریشم بازگشایی شود و با توجه به اهمیت ترانزیت و ظرفیت‌هایی که مجموعه میلک دارد در حوزه تجارت از سه شنبه این مجموعه با بازگشایی پل ابریشم فعال خواهد شد و تجار ایرانی و افغانی می توانند به مانند گذشته از ظرفیت این مجموعه برای تبادلات تجاری و بین المللی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا بسته شدن پل میلک از سوی طرف هیات حاکمه کشور مقابل هم باعث آسیب به روابط اقتصادی دو کشور خواهد شد که در موضوع اخیر تجار افغانستانی به شدت از این حوزه متضرر شدند و به دنبال این بودند که هر چه زودتر پل میلک از سمت کشور مقابل بازگشایی شود که با تلاش های صورت گرفته این اقدام صورت گرفت.

وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که تجارت بین المللی را در پایانه مرزی میلک بیشتر از پیش فعال کنیم و از این ظرفیت در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه منطقه بهره ببریم.

انتهای پیام/عسکری
Share/Save/Bookmark