داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بین‌المللی زابل:
قیام مردم سیستان به خونخواهی امام حسین(ع) بر سایر قیام‌ها تقدم دارد
کد مطلب: ۷۱۴۷۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
حبیب الله جوان گفت:‌ مورخان و پژوهشگران بسیاری تقدم قیام مردم سیستان را بر سایر قیام‌ها به خونخواهی امام حسین علیه‌السلام محرز دانسته و این افتخار را به مردم دارالولایه سیستان نسبت می‌دهند.
قیام مردم سیستان به خونخواهی امام حسین(ع) بر سایر قیام‌ها تقدم دارد
حبیب الله جوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مورخان و پژوهشگران بسیاری تقدم قیام مردم سیستان را بر سایر قیام‌ها محرز دانسته و این افتخار را به مردم دارالولایه سیستان نسبت می‌دهند و این اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری این مردم را نشان می‌دهد.

وی افزود:‌ مردم سیستان در طول تاریخ همواره در دفاع و حمایت از اهل‌بیت عصمت و طهارت علیه‌السلام پیشگام بوده‌اند و در دورانی که به دستور بنی‌امیه در همه سرزمین‌های اسلامی بر منابر حضرت علی علیه‌السلام را لعن می‌کردند، مردم این سامان حاضر به این کار پلید نشدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل درباره سالروز قیام تاریخی مردم سیستان به خونخواهی حضرت امام حسین علیه‌السلام گفت: بر اساس نقل‌های معتبر و منابع متقن، به‌ویژه کتاب تاریخ سیستان، مردم پس از رسیدن خبر شهادت فرزند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم قیام کردند و والی دست‌نشانده یزید مجبور به فرار از سیستان شد.

جوان ثبت یک روز به‌عنوان روز ملی سیستان برای پاسداشت این واقعه تاریخی عظیم را ضروری دانست و تأکید کرد: این افتخاری است که مردم ایران باید به آن ببالند و پیشینه ولایت‌مداری خود را به صدر اسلام برسانند.

وی با بیان هجمه‌های بسیار زیاد غرب و غرب‌گرایان و مزدوران منطقه‌ای بر باورهای دینی و مذهبی و توهین به پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله و سلم به بهانه آزادی بیان، خاطرنشان کرد: این اعمال کودکانه و سطحی نگرانه نمی‌تواند در صفوفی که اعتقادات درست و الهی استحکام آنان را تضمین می‌کند رخنه کرده و آنها را از هم باز کند.

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل عنوان کرد: بعد از این‌گونه حماقت‌های مدعیان دروغین آزادی بیان، سیلی خروشان از تحقیقات و پژوهش‌های علمی برای شناخت و معرفی اسلام در غرب به راه می‌افتد که باعث تمایل بیشتر مردم به اسلام در آن کشورها می‌شود و همواره این‌گونه اعمال موهن نتیجه عکس داشته و حتی به اهداف سیاسی خود از این‌گونه اقدامات شرم‌آور نیز نمی‌رسند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark