داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
اعلام انزجار اصحاب قلم و هنر سیستان از جنایات رژیم صهیونیستی
روز قدس تمثیل نقض حقوق بشر از سوی مدعیان حقوق بشر است
کد مطلب: ۳۸۸۷۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰
قدس یادآور دردهای مادران و زنان فلسطینی است که خون مردان و فرزندان خود را در راه حفظ و آزادی قدس شریف نثار کردند.
روز قدس تمثیل نقض حقوق بشر از سوی مدعیان حقوق بشر است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با توجه به فرارسیدن روز قدس با تعدادی از اصحاب قلم و صاحبان اندیشه و هنر سیستانی در خصوص اهمیت ویژه روز قدس به گفتگو نشستیم.

علیرضا خسروی رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان زابل اهمیت روز قدس را برای مسلمانان حساس توصیف نمود و اظهار داشت: به باور ما مرزهای دین، آیین و حمیت ایرانیان بسیار فراتر از مرزهای خاکی کشور عزیز ایران است و به همین دلیل همیشه در خط مقدم و پیشگام مبارزه با استعمار، استثمار، تفرقه و ظلم ستیزی است.

خسروی افزود: حضور گسترده مردم و مسوولان ایران اسلامی در راهپیمایی روزقدس باعث تحقق شعار همدلی و همزبانی ملت و دولت برای ادامه راه امام (ره) و شهدا و نظام اسلامی می شود.

رئیس میراث فرهنگی زابل بیان داشت: روز قدس روز بیداری ملتهای مسلمان از وحشی گری صهیونیست، امریکا و رژیم آل سعود است .

سارا شهنوازی شاعر سیستانی نیز قدس را متعلق به همه جهان اسلام دانست و گفت: مسلمانان تا زمان آزادی قدس شریف مدافع مردم مظلوم فلسطین و غزه خواهند بود.

شهنوازی کشتار کودکان و زنان بی دفاع غزه را جنایت غیر انسانی و شیطان گونه دانست و گفت: روز قدس روز فریاد کشیدن بر سر اسرائیل کودک کش و امریکای خبیث است که در مقابل تمام جنایتهای صهیونیست بر آن صحه می گذارد.

وی افزود: قدس یادآور دردهای مادران و زنان فلسطینی است که خون مردان و فرزندان خود را در راه حفظ  و آزادی قدس شریف نثار کردند.

معصومه سراجی دیگر شاعر سیستانی نیز این روز را تمثیل نقض حقوق بشر از سوی مدعیان حقوق بشر دانست و گفت: انسانهای بی گناه را به خاک و خون می کشانند و از سوی دیگر خود را مدافع حقوق بشر خطاب می کنند که این نقض کامل حقوق انسانیت و بشریت از سوی استکبار است.

سراجی اتحاد مسلمانان را رمز شکست استکبار خواند و گفت: امروز اگر وحدت مسلمانان تضعیف گردد ،دشمن یک قدم به جلو خواهد آمد و می طلبد مردم مسلمان شیعه و سنی در کشورهای اسلامی با وحدت و انسجام بیشتر توطئه های دشمنان را نقش برآب کنند.

جواد اویسی محقق و پژوهشگر سیستان در این رابطه گفت: حضور با صلابت مردم در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس تاثیر بسیار زیادی در بازگرداندن امنیت و قدرت به ملت‌های مسلمان به خصوص کشورهای مسلمان منطقه دارد.

وی یادآور شد: حمایت هر چه بیشتر مردم جهان از نهضت مقاومت مردم فلسطین و همبستگی با آنان از دیگر ویژگی‌های روز قدس امسال است.

پژوهشگر سیستانی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس منطقه و فعالیت گروه‌‌های تکفیری در این کشورها و کشتار مردم مسلمانان در برخی از کشورها شرکت یکپارچه و با صلابت مردم بصیر و ولایتمدار سیستان و بلوچستان و آحاد ملت اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark