داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کیفیت پایین نان در سیستان/فرماندار زابل: افزایش کیفیت خواسته منطقی مردم است
کد مطلب: ۶۸۳۹۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
بسیاری از نانوایی های سطح منطقه سیستان که سهمیه دولتی آرد دریافت می کنند جهت فروش آن به صورت آزاد کیفیت نان تولیدی خود را پایین آورده اند.
کیفیت پایین نان در سیستان/فرماندار زابل: افزایش کیفیت خواسته منطقی مردم است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نان مهمترین غذای مردم سیستان و بلوچستان محسوب می شود که در هر وعده غذایی از آن به طور مداوم استفاده می کنند.
از گذشته تا به امروز نان همواره زینت بخش سفره های مردم شمال استان بوده است ، گرچه نان به صورت های مختلف مورد پخت قرار می گیرد اما نان سیستانی به تافتون معروف است.
نان بومی سیستان که در گذشته توسط زنان روستایی در تنور های گلی پخت می شد امروز شکل و طعم ظاهری آن با توجه به تغییر تنور از سنتی به صنعتی بسیار متفاوت شده است.
از طرفی برخی از نانوایی ها نیز به دلیل عدم خرید آرد با کیفیت ، نان نا مرغوبی به دست افراد می رسانند که این روند باعث نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.
همچنین عدم رعایت بهداشت در خبازی ها باعث شده است تا شهروندان به تعداد محدودی از نانوایی ها اعتماد کامل داشته باشند.
به طور کل می توان گفت رقابت اصلی بین آزاد پزی ها محسوب می شود و عملا نانوایی هایی که سهمیه آرد دولتی دریافت می کنند به دلیل عدم کیفیت در تولید نان مشتری آنچنانی ندارند.
اما فروش سهمیه آرد دولتی توسط برخی از نانوایی ها نیز راه دیگری برای کسب درآمد است .
مثلا در چند وقت گذشته نانوایی های شهرستان زهک برای کسب سود بیشتر نان تولیدی خود را به افغانستان صادر می کردند و از فروش آن شهروندان ایرانی خودداری می کردند که در نهایت این مسئله پس از ورود دستگاه های اجرایی مرتع گردید.
رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: از خبازی های سطح شهرستان زابل به صورت سرزده بازدید به عمل می آید.
وی افزود: در این بین برای خبازی هایی که سهمیه آرد خود را به جای تولید نان به فروش برسانند پرونده تخلف تشکیل می شود.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: افزایش کیفیت نان در زابل خواسته منطقی مردم است که در این خصوص نانوایی ها موظف هستند جهت کسب رضایت مردمی کیفیت را بالا ببرند.
وی ادامه داد: کارکنان خبازی ها با شرکت در کلاس های آموزشی که بر آنها در نظر گرفته شده است می توانند با پخت نان به صورت جدید آشنا شوند لذا از این راه می توانند تا حد چشم گیری کیفیت تان را بالا ببرند.
فرماندار زابل همچنین بیان کرد: واحد های صنفی که در این خصوص تخلفی مرتکب شوند به صورت جدی با آنها برخورد می شود.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark