داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار هیرمند:
روزانه 500 خودرو ترانزیت از مرز میلک عبور می کند/دست سودجویان را از مرز کوتاه کرده ایم
کد مطلب: ۷۲۹۲۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
مهدی سرحدی اول گفت: از هزارو ۹۰۰ تراکتور فعال در مرز فعلا ۳۰۰ تراکتور را شناسایی کرده ایم و اجازه خروج از دیوار مرزی را فقط این تعداد دارند.
روزانه 500 خودرو ترانزیت از مرز میلک عبور می کند/دست سودجویان را از مرز کوتاه کرده ایم
مهدی سرحدی اول فرماندار شهرستان هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: تا کنون تعداد ۱۶ جلسه با مسئولان ولایت نیمروز افغانستان در راستای تسهیل در رفت و آمد در مرز و بازارچه های مرزی به انجام رسیده است که به نکات مثبتی در این زمینه نیز رسیده ایم.

سرحدی اول گفت: هدف از از این دیدار ها برنامه ریزی بر روی اقتصاد های خرد و کلان است که در اقتصاد خرد مردم بومی می توانند از فرصت های ایجاد شده در مرز استفاده کنند.

وی افزود: برای معیشت و اقتصاد مردم در مرز مشکلات و فرصت ها را شناسایی کرده ایم و طی جلساتی با استانداری آن را مطرح و بسیاری از این موانع رفع شده است.

فرماندار هیرمند ادامه داد: برای معیشت مردم یک بازارچه در شهر دوست محمد راه اندازی شده است که دارای ۴۰ غرفه است، از این تعداد تعداد ۲۰ غرفه به شهروندان بومی سیستان تعلق خواهد گرفت و مابقی به تجار افغانی تا در این محل افراد اقدام به تبادل و خرید و فروش کالا کنند.

وی ادامه داد: دیوار مرزی برای شهروندان سیستانی مشکلاتی به وجود آورده است و ما برای اینکه بتوانیم از اراضی خود در آنسوی دیواز پاسداری کنیم، بزودی طرح ۴۶ هزار هکتار را به مزارع کشاورزی آنطرف دیوار خواهیم رساند تا کشاورزان بتوانند از نعمات جمهوری اسلامی استفاده کامل را ببرند.

فرماندار هیرمند گفت: در گذشته بسیاری از تراکتور های فعال در مرز یا بومی منطقه نبودند و یا اینکه مزرعه ای در آنسوی دیوار نداشتند لذا ما برای اینکه مردم بومی و مستحق بتوانند از مرز بیشترین بهره را ببرند دست بسیاری از این افراد را از مرز کوتاه کرده ایم.

وی گفت: از هزارو ۹۰۰ تراکتور فعال در مرز فعلا ۳۰۰ تراکتور را شناسایی کرده ایم و اجازه خروج از دیوار مرزی را فقط این تعداد دارند.

وی همچنین به مرزی میلک اشاره کرد و گفت: در گذشته بسیاری از خودروهای ایرانی به دلیل مشکلاتی در آنسوی مرز ایران گرفتار می شدند اما امروز تمام موانع مرزی با توجه به پیگیری های به عمل آمده رفع شده و مشکلات به صفر رسیده است.

فرماندار هیرمند گفت: روزانه بیش از ۵۰۰ خودرو ترانزیت از مرز میلک عبور می کنند که با توجه به افزایش گذرهای مرزی همچون بازارچه گمشاد این فعالیت بیشتر نیز خواهد شد.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark