فرمانده سپاه زابل:

اولین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال تمام عیار جمهوری اسلامی ایران است/ قدرت امنیتی ما بازدارندگی ایجاد کرده است

26 مرداد 1397 ساعت 19:29

فرمانده سپاه زابل در نماز جمعه بنجار گفت: دشمن تلاش می کند به وسیله آشوب های سراسری توان و انرژی جمهوری اسلامی را در داخل از ما بگیرند تا دیگر توان منطقه ای نداشته باشیم.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، سرهنگ علی ثمره حسینی در مراسم نماز جمعه شهر بنجار گفت: بعد از پیروزی انقلاب استقلالی که نصیب جمهوری اسلامی ایران شده به برکت خون شهدا و تحمل سختی ها و مرارت ها و رنج هایی است که آزادگان و رزمنده های ما در طول دفاع مقدس به جان خریدند.

وی افزود: اولین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال تمام عیار جمهوری اسلامی ایران است، شاهان قاجار با تکیه بر روس ها بر کشور حکومت می کردند حکومت پهلوی توسط انگلیسی ها بنا شد و بعد از کودتای ۲۸ مرداد توسط آمریکایی ها تجدید سلطنت شد.

فرمانده سپاه زابل تصریح کرد: قبل از انقلاب آمریکایی ها هر اقدامی که می خواستند در ایران انجام می دادند حتی اگر یک امریکایی جنایتی انجام میداد هیچ کس اجازه نداشت با آن ها برخورد کند

وی تاکید کرد: در بین همه ملت ها بالاترین استقلال را ایران اسلامی دارد و از آزادی در چهارچوب دین و شریعت برخوردار است که بعضی ها از همین آزادی که وجود دارد استفاده می کنند و تفرقه انگیزی می کنند.

ثمره حسینی ابراز داشت: تجلی حقیقی مردم سالاری دینی در نظام اسلامی صورت گرفت قبل از انقلاب مردم در تعیین حاکمانشان دخالتی نداشته اند اما پس از پیروزی انقلاب ما تقریبا به تعداد سال های پیروزی انقلاب انتخابات داشته ایم.

وی اظهار داشت: نظام اسلامی شرایطی برای مردم به وجود آورده است که خود مردم سرنوشتشان را تعیین کنند رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر و روستا توسط مردم انتخاب می شود، انتخاب ما باید یک انتخاب درست و شایسته باشد.

وی ادامه داد: خودباوری ملی از دستاوردهای انقلاب است قبل از انقلاب این روحیه در ما نبود، ما نمی توانیم باوری مربوط به قبل از انقلاب بود که بعد از آن عوض شد و این باور به وجود آمد که ما می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

وی گفت: امروز در پیشرفت علم و فناوری جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم و حرف هایی در زمینه های مختلف برای گفتن داریم از جمله پزشکی، هسته ای، موشکی و خیلی از زمینه هایی که شرایط بسیار خوبی را در آن ها داریم.

وی با اشاره به ثبات و امنیت کشور که با تلاش جوانان این آب و خاک به دست آمده است گفت: قدرتی که ما در مسائل امنیتی داریم بازدارندگی ایجاد کرده اگر حضرت آقا در سخنرانی اخیر خود می فرمایند که دیگر جنگی نخواهد شد به واسطه همین قدرت بازدارندگی است که ما در حوزه امنیت پیدا کردیم.

دست برتر ایران اسلامی در منطقه غرب آسیا که از واقیعات بسیار مثبت و شوق انگیز است برای ملت ایران و دست یابی به عمق راهبردی در حالی که همه ی ابرقدرت ها و همه ی کشور های استعمارگر چشمشان به اینجاست زیرا همه ی ثروت های خدا دادی از جمله نفت، گاز، معادن و... در این منطقه وجود دارد.

ثمره حسینی تاکید کرد: دشمن تلاش می کند به وسیله آشوب های سراسری توان و انرژی جمهوری اسلامی را در داخل از ما بگیرند تا دیگر توان منطقه ای نداشته باشیم، دشمن در سال ۸۸ شهرهای بزرگ و پایتخت را به آشوب کشاند ولی الان استراتژی آن ها شهرهای کوچک است.

وی در پایان گفت: آمریکایی ها با تجربه ای که در بحث انرژی اتمی دارند و غنی سازی اتمی را از ۲۰ درصد به سه درصد رساندند می خواهند ایران را دوباره پای میز مذاکره بنشانند و برد موشک های ما که به ۲هزار کیلومتر رسیده و همه آن ها را نگران کرده به ۲۰۰ کیلومتر محدود کنند و این مولفه قدرت را از ما بگیرند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 64353

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcaeeni.49nym15kk4.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir