یک کارشناس سیاسی:

مسئله فلسطین دارای محوریت بخشی به عنوان مسئله اول جهان اسلام/: روز قدس روز دفاع از مظلوم و ایستادگی مستضعفان در مقابل استکبار جهانی

9 ارديبهشت 1401 ساعت 9:41

سلطانعلی میر، کارشناس سیاسی گفت:
مسئله فلسطین دارای محوریت بخشی به عنوان مسئله اول جهان اسلام هست و اینکه تعیین روز قدس به معنای اراده ی عمومی مسلمانان و جهانیان برای حمایت از آرمان قدس و فلسطین به معرض نمایش گذاشته بشود


سلطانعلی میر، کارشناس سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: مسئله ی فلسطین یک مسئله ی صرفا منطقه‌ای، ملی، جغرافیایی و فقط مختص به جهان اسلام نیست بلکه یک مسئله ی جهانی انسانی و بشری است، چرا که انسان هایی از خانه و کاشانه شان رانده شدند و حقوق آنها پایمال شده و به بشر و بشریت از سوی مسکتبرین ظلم می شود.

وی افزود: مسئله ی فلسطین برای ما صرفا موضوعی عربی نیست بلکه مسئله ی اسلامی و دینی است و از آن جایی که بیت المقدس قبله اول مسلمین بوده و جایگاه ویژه‌ای در گزاره های دینی دارد و در ادبیات دینی به آن تاکید شده و پیامبر در این زمینه حدیث دارند که در دفاع از حقوق مسلمانان تلاش شود.

وی تاکید کرد: بنابراین بر اساس آموزه ها و گزاره های دینی موضوع فلسطین هم جهان اسلام باید حمایت و پشتیبانی خود را داشته باشند و هم موضوع بشری و انسانی که انسان ها و آزادی خواهان دنیا در مقابل ظلمی که دارد شکل میگیرد ایستادگی و دفاع بکنند.
وی اشاره کرد: آن چه که باعث مقاومت فلسطینی ها میشود راه مقاومت، ایستادگی و دفاع از حقوق مسلمانان فلسطین بعنوان بهترین گزینه محسوب میشود، تقریباً بیش از ۷۰ سال این موضوع همچون غده سرطانی مطرح شده و روز قدس ۴۳ سال است.

وی بیان کرد: پس از انقلاب روز قدس نام گذاری و همین اعلام حمایتی که بعنوان راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان میشود و خروجی ای که تا حالا ما داشتیم این بوده که روز به روز بر اقتدار و ایستادگی جبهه مقاومت و مجموعه مظلومین فلسطینی افزوده شده و جبهه ی صهیونیست دچار چالش و افول و نزول شده و به سمت اضمحلال و نابودی می رود.

میر گفت: بنابراین راهی که انقلاب اسلامی و پس از آن اتخاذ شد راه مقاومت و ایستادگی و راه مبارزه است، راه دفاع از حقوق مظلومان، مستضعفان و مسلمانان جهان است و ما باید بر این راه رفته شده مقاومت نموده وپا فشاری مان را ادامه و افزایش بدهیم و خوشبختانه تا این لحظه نتیجه مطلوب گرفته شده و یک موضوع صرفاً اسلامی و عربی هم محسوب نمی‌شود و مبنای محور وحدت جهان اسلام می تواند باشد.

وی با اشاره به سخنان امام راحل مبنی بر اینکه روز قدس روز اسلام است افزود: روز قدس روز دفاع از مظلوم و ایستادگی مستضعفان در مقابل استکبار جهانی و روز نفی ظلم و ستم است و به فرموده مقام مقام معظم رهبری، مبارزه با اسرائیل یک مبارزه همگانی است که همه انسان های منطقه فارغ از هر نوع نگاه، اگر به دنبال پیشرفت، توسعه و رفاه هستند، می بایست در مبارزه با رژیم صهیونیستی مشارکت داشته باشند و تا زمانی که این رژیم وجود دارد، مبارزه نیاید متوقف شود.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: در عرصه های بین المللی و عرصه های جهانی این فضایی که گشوده شده و این گفتمان را تقویت می کند و در مقابل راهکارهایی به نام سازش و صلح هم وجود دارد ولی ما تاکیدمان این است که گفتمان صلح و سازش تا حالا نتیجه ای نداشته و همین گفتمان مقاومت مطرح شده فلسطینی ها را به حق و حقوق خودشان میرساند و رژیم صهیونیستی روز به روز در حال ضعیف شدن است.

میر افزود: مسئله فلسطین دارای محوریت بخشی به عنوان مسئله اول جهان اسلام است و اینکه تعیین روز قدس به معنای اراده ی عمومی مسلمانان و جهانیان برای حمایت از آرمان قدس و فلسطین به معرض نمایش گذاشته شود و روشنگری، تبیین، پرده برداری و افشاگری از توطئه هایی که ظالمان و ستمگران و ابرقدرت ها بر علیه مسلمانان و مظلومان جهان دارند،صورت گیرد.

وی تاکید کرد: تأکید بر وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و علاوه بر این ها فراگیر کردن و همگانی شدن آرمان قدس که به یک آرمان همگانی جهانی نه فقط جهان اسلام بلکه همه ی مظلومان جهان در مقابل این ظلم آشکاری که به یک ملت مظلوم داره انجام می شود، مطرح خواهد شد.

وی گفت: راهپیمایی های ما می تواند اثرات ارزشمندی را داشته باشد و اولا از فراموشی مسئله فلسطین و توسعه طلبی صهیونیست ها جلوگیری کند و دوم اینکه حمایت از محور مقاومت که شکل گرفته و نتایج ارزشمندی را از خود به جای گذاشته و روز به روز در حال اقتدار است.

وی افزود: بنابراین از یک طرف اعلام حمایت از محور مقاومت اسلامی حول مسئله ی فلسطین است و از طرف دیگر ابراز تنفر و انزجاری است که از ابرقدرتها و قدرت های بزرگ در مقابل سیاست‌های تجاوزکارانه ای که دارند و تبدیل شدن مقاومت به یک قدرت تأثیر گذار در معادلات منطقه و اثرات همین حرکت ها بود که امروز ما شاهد افول رژیم صهیونیستی هستیم.

سلطانعلی میر گفت: همانطورکه مقام معظم رهبری هم اشاره کردند ظرف ربع قرن که چندین سال هم از این بیست و پنج سال را پشت سر گذاشتیم شاهد افول و فروپاشی رژیم صهیونیستی خواهیم بود، بنابراین همین حرکت هایی که از اوایل انقلاب و تا به امروز انجام شد موجب دلگرمی نیروهای مظلوم و فلسطینی های رانده شده از سرزمین خودشان را مصمم کرد وبرای رسیدن به هدف آزاد سازی قدس راهی جز وحدت ملت‌ های اسلامی وجود ندارد و اگر این وحدت حاصل شود، رژیم صهیونستی تاب مقابله نخواهد داشت.


وی بیان کرد: بنابراین حرکت ملت بزرگ ایران در راهپیمایی روز قدس میتواند این اثرات ارزشمند رو داشته باشد که اعلام بیعت مجددی  با این فرایند رو به رشد جریان مقاومت و مظلومان و مسلمانان فلسطین باشد و اعلام حمایتی از شکست رژیم صهیونیستی و افول اسرائیل، حضور پرشکوه ملت بزرگ ایران و ملل دنیا و مسلمانان جهان یقینا هم نشانه‌های پیروزی را افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 74334

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcayen0.49nye15kk4.html

اوشیدا
  http://oshida.ir