رئیس کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو استعفا کرد

25 بهمن 1399 ساعت 6:57

رئیس کمیته برگزاری بازی های توکیو در فاصله ۶ ماه مانده به مسابقات استعفا کرد.


به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بعد از اظهارات جنجالی یوشیرو موری رئیس کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو در خصوص زنان، وی امروز از سمت خود استعفا کرد.

موری مجدداً به خاطر اظهارات جنسیتی خود که اعتراضات گسترده‌ای را نیز بهمراه داشت، عذرخواهی کرد تا المپیک بحران زده از کرونا هم اکنون بدنبال رئیس جدید باشد.

یوشیرو موری در عذرخواهی رسمی خود عنوان کرد: «نظرات نامناسب من دردسر بزرگی ایجاد کرد. متاسفم» وی گفت که مهمترین موضوع اکنون موفقیت در المپیک توکیو است.

موری، نخست وزیر پیشین ژاپن، اوایل ماه جاری در جلسه کمیته المپیک گفته بود که «زنان بیش از حد صحبت می‌کنند» و این سخنان وی باعث به راه افتادن موجی از اعتراضات عمومی شد. وی پس از اعتراض جهانی مبنی بر کناره گیری از توکیو۲۰۲۰، بابت اظهارات خود عذرخواهی کرد اما حاضر به کناره گیری نشد.

پس از این موری از شهردار دهکده بازی‌ها، سابورو کاوابوچی خواست تا عهده دار جانشینی وی در توکیو۲۰۲۰ باشد که مجددا با موج اعتراضات، کاوابوچی نیز از این تصمیم و از انتخاب موری پشیمان شد.

خبرگزاری FNN به نقل از یکی از نزدیکان دولت ژاپن اعلام کرد: نمی‌توانیم این تصور را ایجاد کنیم که همه چیز تغییر کرده است، مگر اینکه یک زن را منصوب نماییم یا یک تغییر نسل را شاهد باشیم.
رسانه‌های محلی گفته‌اند که وزیر المپیک؛ سیکو هاشیموتو، به عنوان یک کاندیدای احتمالی در نظر گرفته خواهدشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 73066

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcb0gbz.rhbf0piuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir