استاندار بیان کرد:

خسارت یخبندان به ۵۰۰۰ کنتور در سیستان و بلوچستان

2 بهمن 1401 ساعت 13:03

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان در خصوص اقدامات صورت‌ گرفته و تصمیمات اتخاذ شده به دنبال طوفان و سرمای شدید هوا و خسارت‌های وارد شده به مردم منطقه سیستان اظهار گفت: در سرمای اخیر حدود ۵۰۰۰ کنتور دچار اختلال شد که دستور دادیم آب همه این منازل به طور مستقیم وصل شود و همچنین آسیب دوم به گلخانه‌ها بود.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا به نقل از ایسنا، استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان در خصوص اقدامات صورت‌ گرفته و تصمیمات اتخاذ شده به دنبال طوفان و سرمای شدید هوا و خسارت‌های وارد شده به مردم منطقه سیستانمحمد کرمی افزود: در اثر سرما و یخبندان روزهای گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به گلخانه‌ها و بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به سرمای شدید هوا سهمیه نفت جدید اعلام شد اما در توزیع دچار مشکل بودیم که خواستار نظارت جدی فرمانداران در منطقه شدیم.

کرمی افزود: در منطقه سیستان حدود ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به گلخانه‌ها و بخش کشاورزی وارد شده و علیرغم اینکه کشاورزان هر ساله محصولات خود را بیمه می‌کردند اما امسال بیمه نکرده و حتی توصیه‌های هواشناسی را چندان جدی نگرفته بودند.

وی گفت: در جلسات مدیریت بحران استان به دنبال حمایت و ارائه تسهیلات بلاعوض به کشاورزان آسیب دیده از سرما و یخبندان اخیر در منطقه سیستان هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حال حاضر اشتغال از معضلات جدی منطقه است که با ارائه طرح‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به دنبال ایجاد مشاغل پایدار هستیم و سعی داریم در حوزه گلخانه و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی سرمایه گذاری ویژه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در گام دوم نیز به دنبال فعال نمودن بازارچه‌های مرزی هستیم و در آینده نزدیک نیز برای پیگیری کار به کشور افغانستان سفر خواهیم داشت.

استاندار تصریح کرد: همه باید به هم کمک کنیم و با نگاه توحیدی دست به دست هم داده و در راستای رفع مشکلات استان قدم برداریم.

کرمی همچنین در این دیدار بر لزوم اتحاد و انسجام همه اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان برای پیشرفت و توسعه استان تاکید کرد.

انتهای خبر/


کد مطلب: 74911

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcb89bz.rhba8piuur.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir