واکنش «جنتي» به ربودن دختران در نیجریه

ایلنا , 26 ارديبهشت 1393 ساعت 16:33

اوشیدا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به اقدامات گروهك تكفیری تروریستی «‌بوكوحرام» واکنش نشان داد و خواستار وحدت و خودآگاهی تمامی مسلمانان دنیا برای عدم قدرت گرفتن گروه‌های افراطی تكفیری شد.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:علی جنتی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نسبت به اقدامات گروهك تكفیری تروریستی «‌بوكوحرام» واکنش نشان داد و گفت: خبر هراس انگیز ربودن ۲۷۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهك تكفیری تروریستی «‌بوكوحرام» و اعلام فروش آنها به بردگی چنان شوك آور بود كه وجدان هر انسانی را به درد آورد. وی ادامه داده است: آنها با برداشت محدود و واپس‌گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به كشتار و دزدی و آدم‌ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌كنند.

متن این یادداشت به شرح زیر است:
خبر هراس‌انگیز ربودن ۲۷۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهك تكفیری تروریستی «‌بوكوحرام» و اعلام فروش آنها به بردگی چنان شوك‌آور بود كه وجدان هر انسانی را به درد آورد. اما چنین نشد. گویی گوش جهان از خشونت و افراط كر شده است. فاجعه‌بارتر آنكه این گروه اعلام كرده است كه این اقدام ضدالهی و ضدانسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجراییقوانین شریعت انجام داده است!

آنها تاریک‌ترین و افراطی‌ترین برداشت‌ها را با جهل و خرافه و خودكامگی درهم آمیخته‌اند و با سلاح تكفیر و ترور، جان و مال و ناموس مردم را مورد تجاوز قرار می‌دهند. این گروه افراطی – تكفیری هرگونه تعامل با غرب را حرام می‌داند و وظیفه خود را مقابله با نهادهای سنتی دینی و مقابله با حكومت و مبارزه با دموكراسی تعریف كرده است. آنها با برداشت محدود و واپس‌گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به كشتار و دزدی و آدم‌ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌كنند. این اقدام انزجارآمیز آنها، چنان جوی از اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در جهان ایجاد كرده است كه به هیچ وجه جبران‌پذیر نیست. آنها آسیب‌پذیرترین قشر جامعه یعنی دختر معصوم دبیرستانی را به خشونت‌بارترین شیوه ربوده‌اند و به جرم مشاركت در امر سوادآموزی به ضدیت با اسلام متهم كرده‌اند و حكم به فروش آنها به عنوان برده داده‌اند.

اسلام با ندای برابری و رفع تبعیض و با شعار آزادی و آزادگی به آفریقا آمده است. اكنون «بوكوحرام» به اسم اسلام ولی به رسم جاهلی دختران را دوباره زنده به گور می‌كنند.
بر مسلمانان جهان است كه با وحدت و خودآگاهی مانع قدرت گرفتن گروه‌های افراطی تكفیری شوند؛ گروه‌هایی كه متحجرتر از جاهلیت قدیم و مرگ‌بارتر از سلاح‌های كشتار جمعی‌اند. آنها با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند.


کد مطلب: 26824

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcbawb5.rhb05piuur.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir