فرماندار ویژه شهرستان زابل:

مردم نگران بازار شب عید نباشند

16 اسفند 1402 ساعت 11:41

فرماندار ویژه زابل گفت: ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای کنترل بازار عرضه و تقاضا شب عید و ویژه ماه مبارک رمضان در شهرستان مطلوب و اطمینان‌بخش است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا ملاشاهی  ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان زابل که با حضور بخشداران بخش مرکزی و کرباسک، روسا و نمایندگان ادارات مسئول شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه براساس تجربه، زابل بیشترین حجم ورودی مسافر در بین شهرستان‌های استان را به خود خواهد دید، بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای رفاه حال شهروندان و مسافرانی که زابل را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند، انجام شده و مردم باید در تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان حضور تیم‌های بازرسی و نظارت بر عملکرد صنوف را به عینه مشاهده کنند.

ملاشاهی ادامه داد: طرح تشدید بازرسی و نظارت ویژه با هدف نظارت بر بازار عرضه محصولات بخش کشاورزی ، اقلام و کالاهای اساسی با هدف متعادل نگاه داشتن بازار شب عید در سطح شهرستان با هم افزایی ادارات صنعت، معدن و تجارت(صمت)، جهاد کشاورزی، تعزیرات و علوم پزشکی در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه کارگروه تنظیم بازار شهرستان، تامین بازار نیست، بلکه تنظیم، نظارت و کنترل‌ بازار است اظهار داشت: در سطح شهرستان‌ غرفه‌هایی برای توزیع کالاهای اساسی ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه زابل با تاکید بر حضور پررنگ دستگاه‌های متولی مانند صمت، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و تعزیرات در ایام نوروز و ماه رمضان به همراه اتخاذ تدابیر لازم برای تامین و عرضه کالاهای اساسی مورد نیاز، گفت: مردم نگران بازار شب عید نباشند.

مقام عالی دولت در شهرستان، مشارکت مردم در ارائه و انعکاس شکایات، گزارشات، انتقادات و نظرات را عامل مهمی برای رفع معضلات و موانع در مدیریت بازار و احقاق حقوق مردم برشمرد و اظهار داشت: سامانه ۱۲۴ دریچه ارتباطی مردم برای طرح شکایات، درخواست‌ها ،گزارش ها،انتقادها و پیشنهادها با سازمان صمت به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد بازار است و هرگونه تخلف اقتصادی در زمینه درج نشدن قیمت، عدم صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی و عدم عرضه را گزارش تا در سریع‌ترین زمان با اولویت مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای خبر/


کد مطلب: 76082

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdccixqm.2bqe48laa2.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir