کارشناس مذهبی:

سرزمین و ملت مومن سیستان در تاریخ بی نظیر هستند/ نقش روشن قدرت‌های استکباری در کمبود آب سیستان

17 اسفند 1401 ساعت 23:52

کارشناس مذهبی گفت: سیستان یک سرزمین و ملت تاریخی مومن و مقاوم است که در محبت اهل بیت (ع) در تاریخ ثابت کردند که بی‌نظیر هستند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان در مراسم جشن بزرگ نیمه شعبان شهرستان زابل با تبریک ولادت با سعادت حضرت صاحب الزمان(عج) بیان کرد: اگر ایمان مردم سیستان را از لحاظ تاریخی بررسی کنیم واقعا در صدر قرار می‌گیرند. 

وی افزود: وقتی در جغرافیای سیاسی موجود سیستان در حاشیه قرار می‌گیرد نباید فراموش کرد که سیستان در متن بوده، سیستان در مرکز نقطه حساس سرزمین اسلامی است که در همسایگی سه کشور بزرگ اسلامی قرار دارد. 

حجت‌الاسلام پناهیان تصریح کرد: هر جوان سیستانی در تمام ایران با سربلندی و عزت افتخار خواهد کرد به این که اهل سیستان است، به همین دلیل باید به این سرزمین اهمیت داد و اولین کسانی که به این منطقه اهمیت می‌دهند خود مردم این منطقه هستند و اگر بنده از راه دور خدمت شما شرفیاب می‌شوم و اگر مداحان مشهور اهل بیت (ع) که در کشور مردم برایشان سر و دست می‌شکنند جندین نفر از این عزیزان به این منطقه آمده‌اند به دلیل حرمتی است که سیستان در قلب ما دارد. 
حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: امروز که در روستاهای سیستان می‌گذشتیم و مساله آب را در منطقه می‌دیدیم واقعا از صمیم قلب دعا می‌کردیم و به مسئولین هم خواهیم گفت همت هم کردند که به زودی مسئله آب سیستان حل شود و تجارت مرزی سیستان برگردد حل خواهد شد و تا نیمه شعبان سال بعد شرایط بهتری را شاهد باشیم.

  وی ادامه داد: همه بشنوند فریاد و ارادت ایمان شما را، مردم، جوان‌ها، ملت تاریخی سیستان تنها قومی بودند که حاضر نشدند به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب اهانت کنند این سرمایه برای شما هست اگر کسی چشم بصیرت داشته باشد برق این موج در چشم‌های شما قابل مشاهده است زیبایی ایمان در لبخندها و مهربانی‌های شما قابل مشاهده و این یک سرمایه بزرگ تاریخی است.

  وی افزود: منطقه سیستان و بلکه شهرستان زابل و بسیاری روستاهای منطقه را باید به عنوان گردشگاه فرهنگی و معنوی ایران اسلامی می‌توان معرفی کرد و این کار باید انجام گیرد، چرا که قهرمانان سیستان قهرمانان افسانه ای ایران زمین هستند.
  این کارشناس مذهبی تاکید کرد: افتخار تاریخی این است که ائمه اطهار با شما مردم سیستان وابستگی فامیلی دارند چرا که مادر امام سجاد علیه السلام بنا بر بعضی نقل ها از اهالی همین منطقه باشد و این ارتباط خادمی شما واقعا قابل افتخار است. 

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان تصریح کرد: اگر ما این حرف را بزنیم و بگوییم فعلا که معلوم نیست ظهور کی اتفاق می‌افتد پس چون معلوم نیست بیخیال باشیم، بی‌اهتمام باشیم  و چون معلوم نیست ظهور کی اتفاق می‌افتد راحت طلبانه زندگی کنیم تمنا نداشته باشیم اگر به این بهانه که چون ظهور معلوم نیست کی هست ما آرام بنشينم این نشانه ضعف ایمان ماست و باعث قساوت قلب ما خواهد شد.

  وی عنوان کرد: تمنا می‌کنم از مردم شریف سیستان که هر شب ماه مبارک رمضان دعای افتتاح بخوانید و بگذارید تا اولین شهر، شهر شما باشد که هر شب ماه مبارک رمضان در مساجد دعای افتتاح خوانده می‌شود، اگر به ما بگویند که چرا اینقدر التهاب دارید برای ثبت نام در اردوگاه حضرت، بگو من اینقدر بی‌قراری می‌کنم تا خبری در عالم بشود. 

حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: امروز این جوانانی که اینجا نشستند از جمله دهه هشتادی‌ها و دهه نودی که در بین جمعیت پیدا می‌شود جوری جشن بگیرید که مردم بگویند زابل چه خبر است و بعد بگویید ما خبر را تولید می‌کنیم، بعضی ها منتظرند خبری از ظهور برسد و تکانی بخورند ولی خیلی ها با حرکت خودشان خبر را تولید می‌کنند. 

وی بیان کرد: به عنوان یک طلبه رهگذر می‌توانم به شما پیشنهاد بدهم که سیستان را، منتظرانه‌ترین فرهنگ را در این شهر جاری کنید، امام زمانی‌ترین شهر کنید. 

وی تاکید کرد: نقش قدرت‌های استکباری در کم شدن آب این منطقه کاملا روشن است، شما مردم سیستان هر چه نداشته باشید بالاترین فرهنگ را دارید، بنیانگذار نمازها و نمادهای دینی می‌توانید باشید، شما صادرکنندگان فرهنگ مهدوی می‌توانید باشید و هر کسی بیاد شهر شما بیشتر از شهرهای دیگر یاد امام زمان (عج) بیفتند، هر هفته مناسبت های امام زمانی داشته باشید و بیش از سایر مناطق به یاد امام زمان (عج) باشید، شما سابقه دارید شما با بقیه شهرها فرق دارید.

انتهای خبر/


کد مطلب: 75067

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcef78f.jh8npi9bbj.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir