عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

باید نظارت بر توزیع مرغ و گوشت تشدید شود

4 دی 1402 ساعت 9:25

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نظارت بر توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز تشدید شود، گفت: نرخ دلار در ماه‌های اخیر تغییر نکرده است و بنابراین بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد.


به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، علیرضا زندیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ در خصوص نگرانی‌های موجود از افزایش قیمت گوشت و مرغ در بازار فراورده‌های پروتئینی اظهار کرد: کاهش جوجه‌ریزی‌ها در ماه‌های گذشته باعث افزایش نرخ گوشت مرغ در ماه‌های اخیر به‌خصوص در بازه زمانی کنونی شد که باوجود اینکه این موضوع با افزایش عرضه تا حدی کنترل شد؛ ولی بیم آن می‌رود که این عدم هماهنگی عرضه و تقاضا دوباره گرانی را به بازار پروتئین باز گرداند.

وی ادامه داد: قیمت گوشت قرمز نیز در روزهای اخیر با شیبی شدید افزایش‌یافته است، اما دلیل دقیق این افزایش را مسئولان وزارت کشاورزی هنوز مشخص بیان نکرده‌اند.

با وجود تثبیت نهاده‌های دامی و قیمت ارز افزایش قیمت قابل قبول نیست

زندیان با اشاره به افزایش غیرمنطقی قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز در بازار به این موضوع اعتراض کرد و آن را غیرقابل‌قبول دانست.

وی تأکید کرد: درصورتی‌که نهاده‌ها با ارز دولتی از سوی وزارت کشاورزی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، باید نظارت بر توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز تشدید شود.

وی اشاره کرد: نرخ دلار در ماه‌های اخیر تغییر نکرده است و بنابراین بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد.
این نماینده تصریح کرد: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولین ذی‌ربط باید در برابر افزایش قیمت‌های گوشت و مرغ به مردم پاسخگو باشند.

مسئولین وزارت کشاورزی با افزایش نظارت و تنظیم بازار از رشد قیمت گوشت جلوگیری کنند

زندیان با بیان این موضوع افزود: در شرایطی که توان اقتصادی و قدرت خرید مردم افزایش نیافته است، افزایش ناگهانی نرخ کالاهای اساسی منجر به حذف یا کمبود این اقلام از سفره مردم می‌شود و این موضوع مخاطراتی را برای سلامت جامعه به همراه دارد که از وزارت کشاورزی می‌خواهیم با افزایش نظارت و تمرکز بر عرضه و تقاضای این کالاهای اساسی از افزایش قیمت آنها جلوگیری کند.

انتهای خبر/


کد مطلب: 75879

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcf1cde.w6dteagiiw.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir