سیستان در ماه مبارک رمضان

28 ارديبهشت 1399 ساعت 14:56

روزه گرفتن و روزه داری اجر و مزد زیادی در نزد خداوند دارد به این معنی که انسان از اذان صبح تا اذان مغرب از چیز هایی ک روزه را باطل می کند خودداری کند.


به گزارش اوشیدا ؛ به نقل از وبلاگ انقلابیون سیستان ؛ پیشه اکثر مردم سیستان کشاورزی می باشد و ماه مبارک امسال مصادف است با سال 1441 هجری قمری که برابر با سال 1399 هجری شمسی می باشد که با برداشت محصولات کشاورزی در سیستان همراه است.

با شرایط جوی و گرمی هوا که وجود دارد باز هم مردم سیستان بندگی خودشان را به کمال رسانده و در این وضعیت روزه می گیرند،شاید از نظر پیشرفت در کار، پیشرفت زیادی حاصل نشود اما از نظر بندگی برای خداوند، بندگی خود را به اثبات می رسانند. و از جملاتی مثل( محصول ما از بین می رود، حالا بعد روزه می گیریم) استفاده نمی کنند.

مردم سیستان خصوصا کشاورزان کارهای طاقت فرسایی دارند اما مطیع اوامر و دستورات خداوند هستند و به دنبال کسب رضایت خداوند می باشند، نه کسب رضایت دل خودشان و بدست آوردن محصولاتشان

البته این صفت و ویژگی مردم انقلابی و مومن و متعبد سیستان، مختص به یک سال و دو سال نمی باشد بلکه این ویژگی از زمان های بسیار قبل همراه این مردم عزیز و ولایتمدار سیستانی بوده است.


انتهای پیام/


کد مطلب: 69993

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcfm1dv.w6d11agiiw.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir