فرماندار ویژه شهرستان زابل:

شهرستان زابل آماده استقبال از مهمانان نوروزی است

20 اسفند 1402 ساعت 18:12

فرماندار ویژه زابل با اشاره به آمادگی برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: مراکز عرضه‌کننده غذا، غذاخوری‌ها و رستوران‌ها در ایام نوروز و ماه مبارک باید کنترل و نظارت‌های بهداشتی تشدید شود.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا ملاشاهی در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان زابل با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان بیان کرد: رزمایش بزرگ ایام نوروز به‌ویژه در این شهرستان گردشگرپذیر پیش رو است و همان‌گونه که از رزمایش بزرگ انتخابات با سربلندی و سرافرازی عبور کردیم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا این مسئولیت را نیز با سربلندی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر شهرستان چادر و نصب بنر در ورودی‌های شهر را انجام دهد و راهنمایی مسافران و گردشگران، امداد و نجات، کارهای فرهنگی و ضرورت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و شئونات اسلامی در بنرها و بروشورها باید ذکر شود و در اختیار مهمانان و گردشگران در این ایام قرار گیرد.
وی تأکید کرد: اداره تبلیغات اسلامی، ارشاد، اوقاف و امور خیریه نیز در این زمینه اقدام کنند.

ملاشاهی افزود: نیروی انتظامی و دستگاه‌های مسئول در حفظ امنیت این ایام مانند سال گذشته حضوری پررنگ و مؤثر داشته باشند تا اطمینان خاطر برای مردم و مسافران کسب شود و با اطلاع‌رسانی‌های مناسب مردم را برای رعایت نکات امنیتی آگاه کنند.

وی تأکیدکردن: شبکه بهداشت و درمان باید بازرسی و نظارت کافی بر بهداشت همه مناطق شهر و ورودی‌ها، نانوایی‌ها، غذاخوری‌ها، غذاخوری‌ها، آب آشامیدنی و همه موارد با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط انجام دهد.

فرماندار ویژه زابل با تأکید بر تأمین مواد غذایی در این ایام بیان کرد: تأمین و ذخیره مواد غذایی موردنیاز شهرستان در تعطیلات نوروز باتوجه‌به حجم بالای ورود مسافر در این ایام موردتوجه ادارات مربوطه به‌ویژه جهاد کشاورزی و صمت قرار گیرد و پیش‌بینی چندبرابری نیازهای در دستور کار باشد تا شهرستان با کمبودی در این زمینه مواجه نشود.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی شهرستان زابل ادامه داد: کشیک ادارات و نفرات برای روزهای تعطیل ارائه شود تا در طول تعطیلات امکان ارائه خدمات به مسافران با مشکل مواجه نشود.

وی گفت: تعمیر سرویس‌های بهداشتی پارک پایانه‌های مسافربری، تأمین آب آشامیدنی، نظارت بهداشت بر بازار و مواد غذایی در ایام نوروز مدنظر مسئولان مرتبط از جمله کارگروه‌های ستاد تسهیلات سفر قرار گیرد.

وی با اشاره به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان و تأکید بر حفظ حرمت ماه مبارک و پرهیز از روزه‌خواری درملأعام در ایام این ماه گفت: در ماه مبارک رمضان مراکز عرضه‌کننده غذا، غذاخوری‌ها و رستوران‌ها باید کنترل و نظارت شود و تا قبل اذان افطار از باز کردن مغازه‌های خود و عرضه غذا به‌صورت علنی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه غذا فروشی‌ها تا قبل از افطار حق عرضه مواد غذایی درملأعام را ندارند گفت: باید مکان‌هایی مشخص برای عرضه غذا به کسانی که مسافر یا روزه نیستند تعیین و این مکان‌ها به نحوی پوشیده شود که درملأعام پیدا نباشد.

فرماندار زابل بیان کرد: دستگاه‌های متولی باید به جد نظارت لازم را داشته باشند و از عرضه غذا به‌ویژه در میدان مرکزی شهر و بازار تا قبل از افطار و روزه‌خواری درملأعام جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه رعایت مسائل دینی و شئونات اسلامی از جمله عفاف و حجاب کاری فرهنگی و همه باید مشارکت و همکاری کنند یادآور شد: مردم متدین و معتقد حوزه سیستان پایبند و معتقد به اصول‌دینی و اسلامی هستند و از ما مسئولان نیز توقع و انتظار دارند و مسافران و مهمانانی که به این شهرستان سفر می‌کنند باید در رعایت مسائل دینی و شئونات اسلامی از جمله عفاف و حجاب و پرهیز از روزه‌خواری درملأعام همکاری و مشارکت کنند و نسبت به رعایت مسائل اهتمام جدی ورزند.

ملاشاهی افزود: مردم مهمان‌نواز شهرستان همواره از گردشگران و مسافران به‌خوبی استقبال کرده‌اند و انتظار می‌رود امسال نیز سعه‌صدر، مهربانی، رفتار خوب، گشاده‌رویی و رعایت انصاف مانند همیشه مدنظر همه مردم به‌خصوص بازاریان باشد تا مسافران با خاطرات خوبی از این شهرستان سفر کنند.

فرماندار زابل با تقدیر از همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در شهرستان زابل اظهار داشت: با همکاری، همدلی و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها و اقشار مختلف مردم حوزه سیستان همانند سراسر کشور انتخابات خوب با نظم و انضباط، قانونمند و شایسته شهرستان را پشت سر گذاشتیم که همه تلاش‌ها در این زمینه قابل‌تقدیر است.

انتهای خبر/


کد مطلب: 76086

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcg3z9u.ak9374prra.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir