مدیرکل ارشاد استان سیستان و بلوچستان:

۱۰ سینما در سیستان و بلوچستان تجهیز می‌شود

10 مهر 1402 ساعت 12:45

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اتفاقات خوبی در حوزه سینمای این استان رقم می‌خورد که تجهیز ۱۰ سینما از شمال تا جنوب استان بخشی از آن است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علی سرگزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در آئین بزرگداشت مهر سینمای ایران در زاهدان بیان کرد: قدرت‌های برتر دنیا با قدرت نرم تعریف می‌شوند، آنچه در دنیای امروز به عنوان قدرت نرم مطرح بوده رسانه‌ها بویژه هنر سینما است.

وی افزود: بسیاری از واقعیت‌ها و اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد در سینما به تصویر کشیده می‌شود و بعد از آن رخ می‌دهد و این نشان از اهمیت سینما و کار هنرمندان دارد.

افتتاح سینمای سراوان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سینما در ایران از اهمیت بالایی برخوردار بوده، درباره مسائل این استان صحبتی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که مقرر شد پیرامون افتتاح سینمای سراوان سفری به این استان داشته باشد و این از نگاه ویژه به منطقه خبر می‌دهد.

وی اظهار کرد: اتفاقات خوبی در حوزه سینمای سیستان و بلوچستان در حال رقم‌خوردن است که تجهیز سینمای سراوان یکی از آنهاست، مقرر شد با همت مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی کشور و رئیس سازمان سینمایی ۱۰ سینما در سرتاسر این استان از شمال تا جنوب تجهیز شوند تا مشکلی نداشته باشیم، هم اکنون تجهیزات خریداری شده و به تدریج وارد استان خواهد شد تا سالن‌های سینمایی تجهیز شوند.

سرگزی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز پای‌کار است و به طور یقین این اقدامات با استقبال مخاطبان روبرو خواهد شد، گفت: سیستان و بلوچستان و سینماگران این استان در حوزه فیلم و مستند بسیار با ذوق و تجربه هستند این را با مقام‌هایی که در سطح منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی کسب کرده و با تمام کمبود امکاناتی که وجود داشته ثابت کرده‌اند که بسیاری از سینماگران ما، در تراز ملی قرار دارند و این نشان می‌دهد اگر امکانات در این استان فراهم باشد جهش‌های بزرگ‌تری رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: این استعداد در سیستان و بلوچستان از گذشته تاکنون وجود داشته و توجهی که اخیراً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما به این استان دارند گویای این مهم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: قرار است در حوزه تولید فیلم سینمایی و سریال در این استان اتفاقات خوبی رقم بخورد، در این زمینه پیگیر فیلم یعقوب لیث و سریال آن هستیم که فیلم آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سریال آن توسط صداوسیما ساخته خواهد شد که این نشان از اتفاقات بزرگ در این استان دارد.


کد مطلب: 75466

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdch-knq.23nm-dftt2.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir