معضل تمام نشدنی جنوب شرق کشور؛

صف های طویل و بی انتها تراژدی تلخ و تکراری زاهدان

7 دی 1401 ساعت 10:45

صف‌های طولانی، شلوغی، معطلی، ایستادن برای دقایق طولانی بخشی از مشکلاتی که تبدیل به معضلی تمام نشدنی در زاهدان شده است.


به گزارش اوشیدا به نقل از زاهدنیوز، مدتی است که مردم عادی باید در کنار افراد سودجو در حوزه سوخت در یک صف برای دریافت سهمیه بنزین خودروهایشان رنج صف های طولانی و چندین کیلومتری را به جان بخرند تا جایی که این مشکل داد همه شهروندان را درآورد.

کمبود سهمیه سوخت در جایگاه‌های کلان شهر زاهدان طی ماه های گذشته موجب ایجاد صف‌های بسیار طولانی و سردرگمی و نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.

صف‌های طولانی، شلوغی، معطلی، ایستادن برای دقایق طولانی بخشی از مشکلاتی است که رانندگان در مواقع مراجعه به جایگاه‌های سوخت بنزین زاهدان در این مدت برای پرکردن مخزن خودرو خود با آن مواجه هستند.

شهروندان زاهدانی مدت زمان زیادی را به جای مصرف شدن در راه خدمت و کسب کار در این صف ها به هدر می دهند و وقت زیادی از آن ها تلف می شود.

یکی از شهروندان زهدانی به خبرنگار ما گفت: صف‌ها آنقدر طولانی است که تا زمانی که چراغ بنزین روشن نشود و باک خودرو به آخر نرسد و مجبور نشوم، فکر رفتن سمت پمپ بنزین را نمی‌کنم چرا که معطلی چندین ساعته را دارد.

وی افزود: از مسئولان متولی انتظار می‌رود که دستور دهند تا هرچه سریع‌ تر اقدامات لازم را انجام و رسیدگی کنند.

به گفته برخی رانندگان برای سوخت‌گیری به ناچار باید سه تا چهار ساعت وقتشان را در این صف‌ها سپری کنند، این در حالیست که بازار قاچاق سوخت رونق زیادی گرفته و قاچاقچیان سوخت و سودجویان به شدت به تکاپو افتاده اند و برخی از مردم نیز به فروش سهمیه‌های نفت و بنزین خود رو آورده‌اند.

شماری از رانندگان از وجود صف‌های کیلومتری در جایگاه سوخت خیابان کشاورز گلایه کردند و خواستار فکر چاره ای برای پایان دادن به این مشکل شدند.

احداث جایگاه های سوخت جدید در زاهدان

محمد کهنسال، مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به صف های طولانی بنزین بیان کرد: جایگاه های سوخت در زاهدان به صورت شبانه روزی فعالیت دارند و با توجه به اینکه سهمیه جدید اعلام شده و شهروندان برای دریافت این سهمیه به جایگاه ها مراجعه می کنند.

وی افزود: درصدد این هستیم که تعداد جایگاه های سوخت در کلان شهر زاهدان را افزایش دهیم تا شاهد کاهش این صف ها به مرور زمان باشیم.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان تشریح کرد: این جایگاه ها در بلوار دانشجو، شهرک غدیر، بلوار جمهوری و زیباشهر مکان های جدیدی برای احداث جایگاه ها در شهر زاهدان است که کارهای زیر ساختی انجام شده و به زودی شروع به احداث می شوند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 74819

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdci3vay.t1a5z2bcct.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir