فرزند مولوی ریگی:‌

حمایت پدرم از نظام اسلامی، حاکی از اعتقاد راسخ وی بود

24 آذر 1401 ساعت 11:05

یکی از فرزندان مولوی ریگی با بیان اینکه پدرم در رفع اختلافات طایفه ای نقش بسیار موثری داشت، گفت: پدرم تا پای جان در راه آرمان های خود تلاش کرد، همواره منادی وحدت بود و افراد پای منبرش را به اتحاد و همدلی فرا میخواند، هم شیعه و هم سنی او را دوست داشتند.


به گزارش اوشیدا، حفیظ الله ریگی فرزند مولوی ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: ما ۱۱ برادر و ۷ خواهر هستیم، پدر و مادرمان پیرو قرآن کریم بودند به گونه ای که ما را نیز تشویق به مسیر قرآن کردند و هم اکنون ۵ برادر و ۳ خواهرم حافظ کل قرآن کریم هستند.

وی افزود: زادگاه پدرم روستای نَرُن شهرستان تفتان است، او بسیار ساده زیست بوده و تمایلی به تجملات و مادیات نداشت، خانه و زندگی ساده ما برای همگان قابل رویت هست.

وی ادامه داد: پدرم مغازه خوار و بار فروشی داشت و از این مسیر گذران زندگی میکرد، هیچ یک از خواهران و برادرانم بر خلاف اینکه تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات حوزوی که دارند در هیچ یک از ارگان ها و ادارات دولتی مشغول به کار نیستند.

وی بیان کرد: پدرم در رفع اختلافات طایفه ای نقش بسیار موثری داشت، سران طوایف و علما نیز در این زمینه شهادت می‌دهند، کلا همیشه برای رفع دلخورهای تلاش می کرد و به معنای واقعی منادی صلح بود.

حفیظ الله ریگی گفت: پدرم جبهه و جنگ را با پوست و گوشت خود لمس کرده بود و وقتی که فریاد دفاع از میهن سر میداد و از نظام اسلامی حمایت میکرد مشخص بود به مسیری که حرکت می کند اعتقاد راسخ دارد، پدرم همراه با نظام و پیرو ولی فقیه و انقلاب اسلامی بود.

مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین(ع) شهرستان خاش از مولوی های شاخص منطقه و استان سیستان و بلوچستان بوده که توسط افراد ناشناس ظهر پنجشنبه ۱۷ آذر ربوده و به شهادت رسیده است.

به گفته مهدی شمس آبادی دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان سه نفر از عاملان اصلی ترور مولوی ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و با پشتیبانی نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند، از آنان یک قبضه سلاح کلت که با آن مولوی ریگی به شهادت رسیده کشف و ضبط شده است.

پایان پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcc۱۰qso۲bqp۱۸.ala۲.html
اشتراک گذاری :


کد مطلب: 74801

آدرس مطلب: https://www.oshida.ir/vdcjvoea.uqexyzsffu.html

اوشیدا
  https://www.oshida.ir