داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۹
 
ابتدای فروردین را در اولین اتاق عمل جهان سپری کنید
کد مطلب: ۳۶۸۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۱۱
اوشیدا:بسياري از اولين‌هاي تمدن بشري در شهر سوخته واقع شده است. آيا مي‌دانيد اولين عمل جراحي مغز در 4800 سال قبل و کهن‌ترين تصوير متحرک که امروزه انيميشن خوانده مي‌شود، در اين شهردیده شده است ؟!در کاوش‌هاي باستاني صورت گرفته مشخص شده است مردمان اين شهر به صنعت کفاشي اشتغال داشته‌اند.
ابتدای فروردین را در اولین اتاق عمل جهان سپری کنید

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:اگر به سيستان و بلوچستان رفتيد حتماً از شهر سوخته ديدن کنيد. پيشنهاد ويژه ما همين است. شهر سوخته از شگفت انگيز‌ترين شهرهاي باستاني ايران است. شهر سوخته در ۵۶ کيلومتري زابل و در حاشيه جاده زابل به زاهدان قرار گرفته است. قدمت شهر سوخته به ۵ هزار سال قبل مي‌رسد. 


مي‌گويند مردم اين منطقه در حدود ۳۲۰۰ سال قبل از ميلاد در شهر سوخته زندگي مي‌کرده‌اند. بسياري از اولين‌هاي تمدن بشري در شهر سوخته واقع شده است. آيا مي‌دانيد اولين عمل جراحي مغز در ۴۸۰۰ سال قبل در اين شهر انجام شده است؟! در کاوش‌هاي باستاني صورت گرفته مشخص شده است مردمان اين شهر به صنعت کفاشي اشتغال داشته‌اند. 


همچنين کهن‌ترين تصوير متحرک که امروزه انيميشن خوانده مي‌شود، در اين شهر ديده شده است. اگر تعجب نمي‌کنيد بايد بگوييم آثار جمجمه‌اي در شهر سوخته به دست آمده که داراي اولين چشم مصنوعي جهان بوده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : یاشگاه خبرنگاران
    عکاس :