داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
۱
امتیاز مثبت 
۶
 
از تقاضای آب توسط متهم تا تعداد زیاد عکاسان در محوطه اجرای حکم
2زورگیر خشن تهرانی صبح امروز به دار مجازات آویخته شدند.
کد مطلب: ۱۳۳۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۳
اوشیدا: 2زورگیر خشن تهرانی صبح امروز بر اساس حکم دادگاه انقلاب تهران، به دار مجازات آویخته شدند.
2زورگیر خشن تهرانی صبح امروز به دار مجازات آویخته شدند.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:علیرضا مافی‌ها و محمدعلی سروری ۲ زورگیر خشن تهرانی صبح امروز در ملأعام و در حضور عده‌ای از شهروندان به دار مجازات آویخته شدند.

* در ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح امروز اولین گروه از مأموران پلیس در محل اجرای حکم واقع در خیابان ایرانشهر نبش بهشهر حاضر شدند.

* محوطه اجرای حکم اعدام از شب گذشته توسط میله‌ها و داربست‌هایی محصور شده بود تا شهروندان در پشت میله‌ها نظاره‌گر اجرای حکم باشند.

* ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح خودروی حمل جسد به همراه پزشکِ پزشکی قانونی برای تأیید مرگ محکومان به داخل محوطه اجرای حکم وارد شد.

* ساعت ۵:۵۰ دقیقه صبح خودروی حمل متهمان به همراه برخی مسئولان نظیر قضات واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران وارد محل شدند.

* تنها ۵ دقیقه بعد متهمان در میان تدابیر انتظامی از خودرو پیاده شده و به محل اجرای حکم منتقل شدند.

* با فاصله اندک از زمان پیاده شدن متهمان مجریان حکم طناب‌های سفیدرنگ مربوط به اجرای حکم را به جرثقیل‌ها نصب کرده و گره‌های مربوط به آن را بازبینی کردند.

* ساعت ۶:۰۲ دقیقه یکی از قاریان برای آغاز اجرای حکم آیاتی از قرآن مجید را برای حاضران قرائت کرد.

* ساعت ۶:۰۷ دقیقه یکی از مسئولان واحد اجرای احکام دادسرای جنایی تهران متن حکم صادرشده از سوی شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور را قرائت کرد.

* همزمان با قرائت متن حکم صادرشده از سوی دادگاه، محکومان توسط مجریان حکم به بالای ۲ جرثقیل هدایت شده و طناب دار به گردن آنها انداخته شد.

* تنها لحظاتی قبل از اجرای حکم اعدام، محمدعلی سروری از مأموران اجرای حکم آب خواست که مأموران نیز به وی آب دادند و او هم خورد.

* ساعت ۶:۱۱ دقیقه، پس از قرائت حکم دادگاه، ابتدا محمدعلی سروری و با فاصله یک دقیقه، علیرضا مافی‌ها به دار آویخته شدند.

* ساعت ۶:۳۷ دقیقه و پس از گذشت ۲۶ دقیقه جسد زورگیران به پایین جرثقیل انتقال داده شد و پزشک پزشکی قانونی مرگ آنها را تأیید کرد.

* پس از تأیید مرگ هر دو محکوم، اجساد این افراد در کیسه مخصوص حمل جسد قرار داده شد و توسط خودروی حمل جسد از محوطه اعدام خارج شد.

* سرهنگ خانچرلی رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و همچنین سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در محوطه اجرای حکم حضور داشتند.

* عده‌ای از بستگان و آشنایان محکومان نیز در محل اجرای حکم حضور داشتند که در زمان اجرا گریه کرده و با فریاد‌های خود محکومان را صدا می‌کردند.

*‌ تا لحظاتی قبل از اجرای حکم، زمینه حضور خبرنگاران و عکاسان در محوطه اجرای حکم به سهولت فراهم نشده بود اما در این میان تعداد زیادی از عکاسان رسانه‌های مختلف در محل حضور داشتند.

* با توجه به اجرای حکم در ملأعام حدود ۲ هزار نفر از شهروندان در خارج از محوطه اجرای حکم حضور داشتند و از نزدیک شاهد به دار آویخته شدن متهمان بودند.

* تعدادی از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس از سرعت عمل و قاطعیت دستگاه قضایی کشور در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به زورگیران تقدیر کردند.

* عده‌ای از شهروندان نیز معتقد بودند زمانی تلاش‌های دستگاه قضا مثمر ثمر خواهد بود که برخورد با مجرمان به صورت دایمی و همیشگی باشد و در این مسیر دستگاه قضا، قاطعیت خود را حفظ کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
    عکاس :
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۳۶:۴۳
متاسفم که ملت ایران با این تمدن کهن به حدی رسیده که فکر میکند دار زدن یک انسان در ملاء عام ، عبرت آموز است. انسان صاحب خرد و اندیشه و فهم است.. اگر اعدام در ملاء عام چاره ساز بود که میزان جرم و جنایت کاهش می یافت...ضمنا" این امر اسیب جدی به روح و روان کودکانی می زند که در زوایای پنهان بدور از نگاه پدر و مادر شاهد این صحنه های رقت بار می باشند... مجازت ادمی که به ناموس مردم تعدی میکند خوب است اما نه با اعدام اشکار....

مرگ یک انسان جذابیت نداره
اجرای عدالت هست که جذابیت داره (847)