داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر:
انتخابات با مشارکت، رقابت،امنیت و سلامت همراه است
کد مطلب: ۷۶۳۸۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۳
خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر گفت: حماسه حضور مردم در انتخابات باید با مشارکت بالا، انتخاب خوب همراه با رقابت ، امنیت و سلامت انتخابات همراه باشد.
انتخابات با مشارکت، رقابت،امنیت و سلامت همراه است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: غدیر در آثار اسلامى ما به عید الله‌الاکبر ، یوم‌العهد المعهود و یوم‌المیثاق المأخوذ تعبیر شده است این تعبیرات که نشان دهندهٔ تأکید و اهتمامى خاص به این روز شریف است خصوصیتش در مسأله‌ ولایت است.

وی تاکید کرد: آن عاملى که در اسلام ضامن اجراى احکام است، حکومت اسلامى و حاکمیت احکام قرآن است اگر آحاد مردم، ایمان و عقیده و عمل شخصى داشته باشند، لیکن حاکمیت چه در مرحلهٔ ‌قانون گذارى و چه در مرحله‌ى اجرا در دست دیگران باشد، تحقق اسلام در آن جامعه، به انصاف آن دیگران بستگى دارد.

خطیب نماز جمعه خاطر نشان کرد: ماجرای تعیین غدیر، ماجرای تعیین ضابطه و قاعده است. یک قاعده‌ای در اسلام درست شد؛ پیغمبر اکرم در ماه‌های آخر عمر، قاعدهٔ ‌امامت و ولایت را وضع کرد.

حجت‌الاسلام لطفیان با توجه به قرارگرفتن در ایام انتخابات بیان کرد: حماسه حضور مردم است. معجزه حضور مردم بن‌بست شکن و افق گشا است تحقق این حماسه با چهار شرط بارها و بارها بیان شده اول مشارکت بالا دوم انتخاب خوب همراه با رقابت سوم امنیت و چهارم سلامت انتخابات تمام تلاش اهل سخن و رسانه و منبر باید متمرکز بر همین چهار رکن باشد.

وی با عنایت به تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی (۱۳۶۰ ش) روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی ادامه داد: در طول این چهل وپنج سال سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن، مأیوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است. شما جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی باشید دستگاههای مسئول حکومتی در این باره وظایفی سنگین بر عهده دارند.

خطیب جمعه شهر علی اکبر با اشاره به روز قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی(ره) (۱۳۶۰ ش)گفت: توقع از قوه قضائیه این است كه عدالت در زندگى مردم ملموس شود، عدالت را حس كنند و این عمومیت پیدا كند، طورى شود كه هر كس كه مورد ستم كوچك یا بزرگ قرار گرفت، نور امیدى در دل او باشد كه حالا مى روم به قوه قضائیه مراجعه مى كنم و داد خود را مى ستانم؛ این باید عمومى شود. در جمهوری اسلامی میدان دادن به ویژه خواری و مدارا با فریب گران اقتصادی که همه به بی عدالتی می انجامد، به شدت ممنوع است.

وی تاکید کرد : دستگاه های نظارتی و دولتی باید با قاطعیت و حساسیت، از تشکیل نطفهٔ فساد پیشگیری و با رشد آن مبارزه کنند این مبارزه نیازمند انسان هایی با ایمان و جهادگر، و منیع الطبع با دستانی پاک و دلهایی نورانی است. این مبارزه بخش اثرگذاری است از تلاش همه جانب های که نظام جمهوری اسلامی باید در راه استقرار عدالت به کار برد.

خطیب نماز جمعه تأکید کرد: وسوسهٔ مال و مقام و ریاست، حتی در عَلَویترین حکومت تاریخ یعنی حکومت خود حضرت امیر المؤمنین (علیه السلام) کسانی را لغزاند دستگاهی کار آمد با نگاهی تیز بین و رفتاری قاطع در قوای سه گانه حضور دائم داشته باشد و به معنای واقعی با فساد مبارزه کند، به ویژه در درون دستگاه های حکومتی

وی گفت: سیستان و باوچستان شرایط ویژه ای دارد و ارتباطات با افغانستان و پاکستان روز به روز در حال گسترش است و با راه اندازی بخش های مختلف تولید می توان به کشورهای همسایه صادرات کرد رئیس جمهور شهید بر حل مشکلات مردم و حذف بروکراسی اداری تأکید داشتند و این امر می تواند به افزایش اشتغال و تولید کمک کند.

وی ادامه داد : حذف بروکراسی اداری و تسهیل در سرمایه گذاری ضروری است و نباید یک نسخه برای کل کشور پیچیده شود و همه همان را اجرا کنند و ما به عنوان مسئول همیشه باید در جهت حل مشکلات مردم حرکت کنیم.

خطیب جمعه شهر علی اکبر خاطر نشان کرد: مشکلات سرمایه گذاران باید سریعا پیگیری شود اینکه همیشه جلسه برگزار کنیم و بدون نتیجه همچنان مشکلات ماندگار باشد و پیگیری نشود به هیچ عنوان قابل قبول نیست. همه جلسات باید خروجی داشته باشد و منجر به حل مشکلات مردم باشند و اینکه همیشه جلسه بی نتیجه بگذاریم و آخرش هیچ مشکلی حل نشود دردآور است.

وی افزود: شرایط سرمایه گذاری باید فراهم شود تا افراد مختلف بومی درآمدهای خود را در خود سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کنند. سیستان یک منطقه راهبردی و بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود و تمام امکانات برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark