داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۰
 
سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان:
وجود ۴۷ روستای هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۵۴۷۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۹
سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان در مراسم محوری روز روستا و عشایر که در روستای محمد شاهکرم شهرستان زهک برگزار شد، گفت: در سیستان و بلوچستان ۵۷ منطقه نمونه و ۴۷ روستای مصوب هدف گردشگری مشخص شده که یکی از آن روستاها در این منطقه روستای «قلعه نو» است.
وجود ۴۷ روستای هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، محمدهادی طهرانی مقدم  با تبریک روز روستا و عشایر، روستاییان و عشایر را تولیدکنندگان هنر و صنایع دستی خواند و بیان کرد: روستا مرکز مهر و عاطفه، هنر و تلاش و تولید است و میشود گفت که روستا نقطه آغاز هویت یک منطقه است.

وی با اشاره به منطقه سیستان و روستاهایش آن را نماد تاریخ، فرهنگ، طبیعت و شجاعت با مردمانی مهمان نواز، دارای آداب و رسوم ماندگار دانست.

طهرانی مقدم به مرمت ارگ محمدحسین خان نارویی اشاره کرد و افزود: این بنا در روستای نمونه هدف گردشگری قلعه نو در پنج کیلومتری جاده زهک به زاهدان واقع است که بیش از ۸۵ درصد مرمت این ارگ کهن و زیبا انجام شده و در صدد این هستیم پس از تامین اعتبار و تکمیل مرمت اولین هتل سنتی استان را پس از سالها در این مجموعه به بهره برداری برسانیم.

وی ادامه داد: در روستای هدف گردشگری قلعه نو ۲ اقامتگاه بومگردی به صورت فعال دایر است، که در این زمینه ساخت و تکمیل چهار اقامتگاه دیگر با کمک بنیاد علوی در دستور کار قرار گرفته است.

وی از آغاز پیگیری و ساماندهی روستاهای هدف گردشگری خبر داد و افزود: یکی دیگر از اقدامات در زمینه گردشگری روستایی و حمایت از صنایع دستی، پیگیری ثبت ملی «روستای خواجه احمد» شهرستان زهک به عنوان روستای ملی نساجی سنتی است و همچنین پیگیر معرفی روستای موسی نارویی به عنوان روستای الگوی سوزن دوزی و روستای زیارتگاه به عنوان روستای معرق چوب هستیم.

طهرانی مقدم ادامه داد: حضور گردشگران در روستاهای هدف گردشگری یک فرصت برای رونق اشتغال و اقتصاد روستاها ست که باید با برنامه ریزی درست از این فرصت به شیوه مفید بهره برد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark