داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کابوس 8 ساله برای جوانان؛
عملکرد ضعیف وزارت ورزش در شمال سیستان و بلوچستان/سالن های نیمه تمام همچنان ناقص ماند
کد مطلب: ۷۳۹۹۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲
بسیاری از جوانان شمال سیستان و بلوچستان معتقد هستند عملکرد وزارت ورزش در هشت سال گذشته قابل قبول نبوده است.
عملکرد ضعیف وزارت ورزش در شمال سیستان و بلوچستان/سالن های نیمه تمام همچنان ناقص ماند
به گزارش اوشیدا؛ یکی از مهمترین معضلات مهم در شمال سیستان و بلوچستان نبود زیرساخت های ورزشی برای جوانان است که تاثیرات آن مستقیم بر روی افراد کم سن و سال دیده می شود.

سالن های ورزشی نیمه کاره و عدم وجود امکانات کافی در سایر اماکن ورزشی باعث شده است تا بسیاری از جوانان از ورزش دور بمانند و اوقات فراغت خود را صرف سایر فعالیت هایی همچون حضور در کافه ها و قلیان سراها کنند.

عملکرد وزارت ورزش در هشت سال گذشته در شمال سیستان و بلوچستان نه تنها قابل قبول نبود بلکه عدم وجود زیرساخت های ورزشی باعث افت و کاهش شدید علاقه مندی جوانان به ورزش شده است.


مسئولان ورزشی زابل برای تعویض یک لامپ عاجز مانده اند


در همین رابطه جواد نورا یکی از ورزشکاران ساکن شهر بنجار در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تنها سالن ورزشی شهر بنجار به دلیل نبود روشنایی تنها در روز قابل استفاده است.

وی افزود: در طول روز هم با توجه به گرمای هوا و نبود کولر در این سالن ورزشی باعث شده است تا ورزشکاران با عذاب به ورزش بپردازند.

نورا بیان کرد: عدم وجود زیرساخت های ورزشی در بنجار باعث بوجود آمدن هزینه های اضافی برای ورزشکاران شده است، چرا که باید برای انجام امورات ورزشی به شهر زابل مراجعه کنند.

وی ادامه داد: این درحالی است که بارها به مسئولان ورزشی شهرستان زابل مشکلات موجود را گوش زد کرده ایم اما هر بار از انجام آن شانه خالی کرده اند.


سالن ورزشی بنجار در دست بخش خصوصی است


علی راستگو بخشدار بخش مرکزی شهرستان زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه سالن ورزش بنجار سال هاست در دست بخش خصوصی است باید آنها جوابگو این وضعیت باشند.

وی افزود: برای رفع این مشکل حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

راستگو همچنین به امکانات ورزشی در بنجار اشاره کرد و گفت: در مردادماه سال جاری اولین خانه کشتی در شهر بنجار افتتاح شده است که می تواند زمینه ورزش پر طرفدار کشتی را در این شهر تاریخی فراهم کند.

وی تصریح کرد: کشتی همواره یکی از پرطرفدارترین ورزش های منطقه است که قهرمانان بسیاری نیز تا کنون پرورش در شمال استان پرورش یافته اند.


عدم وجود زیرساخت های ورزشی در استان مشهود است


محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: عدم وجود زیرساخت های ورزشی در شمال استان کاملا مشهود است.

وی افزود: در همین رابطه نیز قبل از پایان دولت دیداری با وزیر ورزش و جوانان داشته ایم تا بتوانیم با جذب اعتبار سالن های نیمه تمام منطقه سیستان را به سرانجام برسانیم.

سرگزی بیان کرد: همچنین در راستای ارتقا سطح کیفی امکانات سالن های ورزشی نیز مقرر شده است تا اعتبار لازم در ماه جاری تامین شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark