داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس سیاسی:
ضرورت تبیین ماهیت ضدبشری آمریکا/تاریخ آمریکا جلوه تمام عیاری از نقض حقوق بشر است
کد مطلب: ۷۴۴۳۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰
احمد باقری پور گفت:تاریخ آمریکا جلوه تمام عیاری از نقض حقوق بشر است، باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری حقوق بشر آمریکایی تبیین شود تا همه با این جنایت‌ها آشنا شوند.
ضرورت تبیین ماهیت ضدبشری آمریکا/تاریخ آمریکا جلوه تمام عیاری از نقض حقوق بشر است
احمد قربانی پور کارشناس سیاسی به مناسبت هفته حقوق بشر در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: آمریکا بعد از شکست های نظامی در تجاوز به ملت ها در دهه های اخیر به سمت نفوذ فرهنگی و سیاسی گام برداشته است و استحاله ی فرهنگ های مقاوم را سرلوحه ی فعالیت های خود قرار داده که با توجه به این مسایل، ماهیت و عملکرد استکبار جهانی امریکا را می توان با واژگانی نظیر خبیث، ضد انسانی، جنایت کار، حامی ترور و غارتگر توصیف کرد.

وی افزود: شهدای هفتم تیر، ۱۷ هزار شهید ترور و شهداری قربانی ضایعات شیمیایی به ویژه در دفاع مقدس،شهادت بیش از 13هزار نفر و مجروحیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر کاربرد سلاح های شیمیایی، سقوط هواپیمایی مسافربری در آب های نیلگون خلیج فارس که فرماندهی انجام آنها بر عهده آمریکا بوده، نمونه‌هایی از حقوق بشر آمریکایی است.

وی ادامه داد: بسیاری از جنایت های آمریکا درسطح جهان نیز با پوشش حقوق بشر انجام شده و برخورد متناقض آمریکا در این خصوص را می توان در سوء استفاده متحدانش از حقوق بشر مشاهده کرد.

باقری پور ادامه داد: نقش رسانه های غربی و صهیونیستی در جنایات متعدد آمریکا در تمام کشورهای جهان و مخصوصا کشور عزیزما ایران روشن است و با تبلیغات رسانه‌ای و استفاده از ابزارهای مختلف از جمله مهم‌ترین ابزارهایی که به کار می‌برند ابزاررسانه و هنر هست همواره خودشان را حافظ و مدافع حقوق بشر در دنیا معرفی کردند.

وی اضافه کرد: حقوق بشر آمریکایی باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری تبیین شود تا همه با این جنایت‌ها آشنا شوند چون جوانی که با این جنایت‌ها آشنا نیست ممکن است فرهنگ و ادعای آمریکایی‌ها را رد نکند و در دام جنگ رسانه‌ای آنها قرار بگیرد.

وی با اعلام اینکه حقوق بشرآمریکایی همواره رویکردی متناقض به ایران داشته است تصریح کرد: حمایت از رژیم ضد بشر پهلوی، فشار نظامی علیه نهضت اسلامی مردم ایران و سکوت در برابر ترور مردان، زنان و کودکان بی گناه که از سوی منافقین و گروه های وابسته سازماندهی می شد، تبلیغات علیه مجازات خائنان به منافع ملت ایران، جاسوسی علیه ایران و مداخله در انتخابات، حمایت همه جانبه از حمله صدام به ایران در قالب جنگ تحمیلی و تلاش در جهت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله مصادیق این رفتار متناقض و اثرات حقوق بشر آمریکایی در دنیا می باشد.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند اگر با صداقت این جنایات را برای رسانه ها و مردم دنیا واکاوی و مورد ارزیابی قرار دهند، افکار عمومی خواهند فهمید که دولت های مدعی در این زمینه، چه اعمال ننگینی را علیه یک ملت مظلوم و عدالتخواه انجام داده اند.

وی با بیان این که کشوری که بیشترین موارد نقض حقوق بشر در جهان را داشته، امروز مدعی حمایت از حقوق بشر است اظهار داشت: آمریکا با تبلیغات رسانه‌ای و با ابزار هنر، خود را حافظ و مدافع حقوق بشر در دنیا معرفی می‌کند، با دولتی طرف هستیم که با پررویی مدرن، بیشترین نقض حقوق بشر را مرتکب می‌شود و کشورهای دیگر را متهم به نقض حقوق بشر می‌کند. کشورهای مستکبر دنیا، هر زمان که اراده کنند، قوانین را به نفع خود، مصادره کرده و به مردم جهان القا می‌کنند.

احمد باقری پورافزود: آمریکا از حربه حقوق بشر برای گسترش مداخله گری در نظام های تازه استقلال یافته و دستکاری در حق تعیین سرنوشت ملت ها بهره می گرفت و همین امر نشان می داد که حقوق بشر آمریکایی به مثابه حفظ حقوق ملت ها توجهی نمی شد.

وی ادامه داد: بسیاری از جنایت های آمریکا درسطح جهان نیز با پوشش حقوق بشر انجام شده و برخورد متناقض آمریکا در این خصوص را می توان در سوء استفاده متحدانش از حقوق بشر مشاهده کرد.

قربانی پور افزود: تبیین مد نظر مقام معظم رهبری خیلی مهم و عمیق است و همه باید در هر پست و مقامی به این موضوع توجه داشته و آن را عملیاتی کنند.

وی تاکید کرد: در طول انقلاب اسلامی دشمنان از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام فرو گذار نبودند و بودجه های کلانی را برای این اقدامات اختصاص دادند و در قالب پوشش دفاع از حقوق بشر به اقدامات جنایتکارانه خود سرپوش گذاشتند و از جمله آسیب هایی که ملت ایران از حقوق بشر آمریکایی متحمل شده که البته از مباحث پررونق محافل سیاسی، حقوقی و بین المللی دنیای امروز است ترور متفکران و چهره های درخشان و اثرگذار انقلاب اسلامی می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark