داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۵
 
وعده‌ای که عملی نشد؛
پرداخت خسارت کنتورهای آب مردم سیستان در هاله‌ای از ابهام
کد مطلب: ۷۵۱۲۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۸
در پی سرما و یخ‌بندان در دی‌ماه سال گذشته به بیش از هشت هزار کنتور آب مشترکین آب و فاضلاب خسارت وارد شد.
پرداخت خسارت کنتورهای آب مردم سیستان در هاله‌ای از ابهام
به گزارش پایگاه خبری‌ اوشیدا، یخ‌بندان و سرمای بی‌سابقه که طی ۶۰ سال گذشته در منطقه تکرار نشده بود مردم منطقه سیستان را که با گرمای طاقت‌فرسا، خشکی و بی‌آبی عادت داشتند، در دیماه سال گذشته غافلگیر کرد.

باتوجه‌به شدت سرما و یخ‌بندان در منطقه سیستان، متأسفانه به شهرستان‌های سیستان در بخش‌های مختلف، خسارات و آسیب‌های زیادی وارد شد.

از آغاز بحران برودت هوا و یخ‌بندان منطقه سیستان و قطعی آب ناشی از سرمای شدید و یخ‌زدگی تأسیسات و کنتور آب مشترکان در شهرستان زابل بیش از ۸ هزار کنتور دچار ترکیدگی و یخ‌زدگی شده و شهروندان را دچار مشکل کرده بود که با همکاری آب و فاضلاب نسبت به رفع تامین آب آشامیدنی رفع شده بود.

میزان خسارت وارده در اثر یخبندان اخیر سیستان به تاسیسات آبی، کنتورهای خانگی و شبکه های لوله کشی شهرستان بسیار بالا بود و آبفا مشغول میزان خسارات وارده شد و مسئولین در وعده‌های سفرخویش جهت پرداخت خسارت و همچنین توزیع رایگان کنتور آب به مردم وعده دادند و بعد از گذشت سه ماه هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و به وعده‌ها عمل نشده است.

در شرایطی که بیشترین خسارت‌ها به منطقه سیستان در یخ‌بندان دیماه سال گذاشته وارد شد و شهروندان سیستانی همچنان منتظر وعده‌های مسئولین برای پرداخت خسارت بخش‌های مختلف هستند و قرار بود تا کنتور رایگان در اختیار مشترکین قرار گیرد.

نتوانستیم پاسخگوی شهروندان باشیم

امید حسینی مدیرعامل آبفا زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: با توجه به سفر مسئولین کشوری به منطقه سیستان و صحبت‌های ایراد شده و مصوباتی که در این سفرها صورت گرفته قرار شد تا تعدادی کنتور رایگان در اختیار مشترکین سیستان قرار بگیرد که با وجود چند ماه هنوز در این زمینه تامین اعتبار نشده و هزینه‌ای پرداخت نشده است.

وی افزود: مشترکین زیادی در طی این مدت جهت خرابی کنتور و ترکیدگی آن مراجعه کردند که ما هنوز نتوانستیم پاسخگوی شهروندان باشیم.

نگهداری کنتور آب بر عهده مشترکین است

مجید محبی مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: نگهداری کنتور آب تا پشت درب حیاط و اتصالات آن بر عهده مشترکین است و باید نسبت به حفظ آن کوشا باشند.

وی افزود: با توجه به سفر معاون اول قرار شد این موضوع حمایت از خسارت‌دیدگان طرح موضوع شود و چون منبع اعتباری خاصی برای این مورد وجود ندارد و جزو طرح‌هایی است که ما برایش تامین اعتبار کنیم، هنوز پیگیری‌ها به نتیجه نرسیده است.

محبی تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌ها و صحبت‌های انجام شده و سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور مبنی بر اینکه خسارت کنتورهای آب مشترکین که بر اثر یخ‌بندان آسیب دیده بودند پرداخت شود اما به جمع‌بندی نرسیده و تا این لحظه اتفاق خاصی نیفتاده است و ردیف اعتباری داده نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که این پیگیری‌ها کی به نتیجه می‌رسد، گفت: با توجه به جلسات و پیگیری‌ها بعید است که این مورد تامین اعتبار گردد و به نتیجه برسد.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark