داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهر علی‌اکبر:
طوفان الاقصی حقیقت پنهان تمدن غرب را آشکارکرد
کد مطلب: ۷۵۶۷۶
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۳
امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: طوفان‌الاقصی نقشه منحوس آمریکا و اسرائیل برای محو نام فلسطین از روی نقشه رابه طور کامل دچار شکست کرد.
طوفان الاقصی حقیقت پنهان تمدن غرب را آشکارکرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا،حجت‌الاسلام احمد لطفیان سرگزی پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: آمریکا از زمان آغاز حملات نظامی اسرائیل در غزه اصلی‌ترین حامی این رژیم بوده و با ارسال سلاح و حمایت‌های سیاسی به شعله‌ور کردن آتش جنگ کمک کرده است.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی، حقیقت پنهان تمدن غرب را آشکار کرد، طوفان‌الاقصی نقشه منحوس آمریکا و اسرائیل برای محو نام فلسطین از روی نقشه را به طور کامل دچار شکست کرد ونسل‌کشی بیش از ۱۵ هزار نفر که ۵هزارنفر از شهدا کودک هستند، علاوه بر آبروی رژیم صهیونیستی، آبروی نداشته حامیان آمریکایی و اروپایی این رژیم را هم بر باد داد.

خطیب جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی گرچه در تاریخ نمونه ندارد اما صبر انقلابی مردم غزه و مقاومت دلیرمردان حماس، به مردم منطقه و جهان درس ایستادگی و مقاومت در برابر گردن‌کشی های آمریکا داده است. امروز حماسه حماس گفتمان تسلیم و ذلت پذیری را به چالش کشیده است و از اینرو مردم آزاده جهان را در بیش از ۶۰کشور دنیا به خیابان کشانده و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را طنین انداز کرده است.

لطفیان سرگزی خاطرنشان کرد: امروز به برکت پیشرفت تفکر بسیج و هسته‌های مقاومت و پیروزی‌های پی‌درپی جبهه مقاومت، دوگانه‌های جعلی و تحمیلی دست‌ساز دشمن همچون عرب و غیرعرب، شیعه و سنی به هم ریخته و دوگانه جدید مقاومت و تسلیم بر منطقه حاکم شده است. از همین رو است که طرح‌هایی همچون خاورمیانه جدید و معامله قرن به تاریخ پیوسته و نشانه‌های آشکار از شدت گرفتن آمریکازدایی در منطقه غرب آسیا نمایان شده است.

حجت الاسلام لطفیان تصریح کرد: آن‌چه امروز بشریت را رنج می‌دهد یک جانبه‌گرایی و نظام ناعادلانه جهانی است که جلوه‌ی این نیز را می‌توان در غزه و فلسطین مشاهده کرد. آنچه در فلسطین رخ می‌دهد یک نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است.

وی اظهار داشت: باید گفت این موجب تأسف است که بیش از ۶هزار کودک به‌دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

وی ادامه داد: تأسف‌بارتر این است که سازمان‌های بین‌المللی و تشکل‌هایی که مدعی حقوق انسان‌ هستند کارآیی خود را از دست داده‌اند و این وقایع جلوی چشم تمامی انسان‌های دنیا رخ می‌دهد.

وی گفت: در غزه در ۱۰ دقیقه یک کودک کشته می‌شود و ضرورت دارد هرچه سریع‌تر جلوی بمباران‌ها گرفته شده شود. این مسئله فقط دغدغه منطقه ما نیست بلکه دغدغه بشریت است و باید راه‌حل سریع و فوری برای آن دنبال شود.

لطفیان سرگزی با اشاره به اینکه ریشه همه اختلافات ما با آمریکا فقط در مورد اسرائیل است و بقیه اختلافات چیزی نیست،گفت: اگر ایران سرِ سوزنی راجع به اسرائیل تنزل کند همه‌ مشکلات حل می‌شود. مسائل هسته‌ای و مسائل موشکی هم بهانه‌هایی است که آنها به دست گرفته‌اند. از اول که امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بنیان این انقلاب را گذاشت فرمود اسرائیل باید از بین برود، اسرائیل یک غده سرطانی برای همه اسلام است ما موظف هستیم که قدس را از چنگال آن آزاد کنیم.

وی در ادامه با توجه به نامگذاری روز دانشجو در ۱۶ آذرماه اظهار داشت: این روز بیانگر این است که دانشجویان کشور همواره باید پیشگامان حضورِ با بصیرت در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشند و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با دانش و بینش خویش در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عملیاتی شدن این اهداف گام‌ بردارند.

وی تاکید کرد: دانشجویان با ظرفیت‌های فکری سرشار، یاری رسان مردم و پرچمدار پیشرفت در استان پهناور و ثروتمند سیستان و بلوچستان هستند و حضور آنها در مجموعه‌های دانش‌بنیان ارمغان بسیاری از تحولات خواهد بود.

خطیب جمعه شهر علی اکبر افزود: اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل شود؛قانون اساسی، حاصل تلاش‌های مجاهدان مومنی است که آرمان‌شان تحقق جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی بود، ابعاد مختلف قانون اساسی باید توسط رسانه‌ها و نهادهای آموزشی به جامعه معرفی شود تا اجرای صحیح این قانون به مطالبه عمومی تبدیل شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark