داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
کریم باقری: کم مانده با چاقو ما را بزنند!
کد مطلب: ۲۶۵۲۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۳
اوشیدا: کریم باقری فصل پیش با حضورش روی نیمکت پرسپولیس اعتبار خاصی را به نیمکت این تیم بخشید اما اکنون شایعه شده که او قصد ادامه مربیگری ندارد و از یکسری مسائل ناراحت است. برای اثبات صحت و سقم این مسئله به هر شکلی که می‌شد آقاکریم را پیدا کردیم و صحبت‌های او را شنیدیم.
کریم باقری: کم مانده با چاقو ما را بزنند!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با این مقدمه، گفت‌وگوی خود با کریم باقری را منتشر کرده که در پی می‌آید:

* یکسری سایت‌های خبری مسائلی را در مورد شما مطرح کرده‌اند که عجیب به نظر می‌آید!
این روزها هر سایت و هر روزنامه‌ای به خودش اجازه می‌دهد در مورد من مسائلی را مطرح کند که همه‌اش هم غیرواقعی است. نمی‌دانم چرا وقتی آدم سکوت می‌کند، شایعات پیرامونش بیشتر می‌شود. حالا چه نوشته‌اند؟!

* گفته‌اند شما به سه دلیل در پرسپولیس نمی‌مانید که مهم‌ترین آن هم قرارداد ۸۰۰ میلیونی‌ای است که با رویانیان امضا کرده بودید اما فقط ۱۸۰ میلیون گرفتید!
نمی‌دانم این رقم‌ها را از کجا آورده‌اند. اصلاً به کسی چه ربطی دارد کریم باقری یا هر مربی یا بازیکن دیگری چقدر گرفته است؟ قرارداد یک موضوع خصوصی بین باشگاه و بازیکن است که باید سکرت بماند. دلیل ندارد مبلغ قراردادها برای مردم رو شود.

* وقتی قراردادها رو شد، رسانه‌ها هم از آن استقبال کردند!
بله، این شما روزنامه‌ها هستید که هر روز می‌نویسید فلانی آنقدر گرفت و چرا فلان مربی قراردادش آن‌قدر است. چرا به این موضوع نمی‌پردازید که کجای دنیا می‌روند قرارداد کل بازیکنان و مربیان را در روزنامه‌ها چاپ ‌کنند؟ مگر نه اینکه این قراردادها محرمانه است و باید در باشگاه محفوظ بماند؟! وقتی این اتفاق می‌افتد، هر روز شما خبرنگاران زنگ می‌زنید به فلان مربی و بازیکن که آقا چقدر پول گرفته‌اید؟ مگر من از شما می‌پرسم که آقا حقوق‌تان چقدر است؟! مگر ما از فلان مسئول وزارت ورزش پرسیدیم چقدر پول گرفته که آنها قراردادهای ما را رو کردند؟ آخر این چه وضعی است که به‌وجود آورده‌اند؟! کاری ندارم که وزارت با مدیران چگونه برخورد کرد. حرف من این است که اگر مدیر روزنامه‌تان یک حقوقی را به شما برای کار پیشنهاد دهد و آن را بپذیرید و مشغول به‌کار شوید، آیا ایراد از شماست؟ اگر به فلان بازیکن و مربی میلیاردی پول دادند، مقصرش آنها نیستند، بلکه مقصر نفراتی هستند که مدیران بی‌لیاقت را در رأس کار می‌گذارند. ما که زورکی پول نمی‌گیریم. الان هم بروند یقه آن مدیری که قراردادها را امضا کرده، بگیرند، نه اینکه کاری کنند که مردم حال‌شان از فوتبال و فوتبالیست‌ها به‌هم بخورد.

* حرف مردم این است که چرا باید با بعضی بازیکنان معمولی قراردادهای میلیاردی بسته شود؟!
به هرکس که پول میلیاردی دادند، مقصرش فقط مدیر است نه فردی که پول گرفته. این‌قدر ننویسید فوتبالیست‌ها یا مربیان پول میلیاردی می‌گیرند تا چنین جوی بین مردم به‌وجود نیاید. یکسری مردم آن‌قدر شاکی هستند که وقتی آدم را می‌بینند، کم مانده با چاقو ما را بزنند! کاری نکنید مردم فوتبالزده شوند، بلکه بروید از مدیران انتقاد کنید و از مسئولان بخواهید افراد کاربلد را در رأس کار قرار دهند.

* الان تصمیم شما برای ادامه کار در پرسپولیس چیست؟
هنوز چیزی مشخص نشده که بخواهم راجع به آن حرف بزنم.

* آیا برای ماندن در پرسپولیس شرط دارید؟
شرط ندارم اما باید شرایط برای ادامه کار مهیا باشد. وقتی هنوز تسویه‌حساب نکرده‌اند، نمی‌شود راجع به آینده صحبت کرد.

* حالا برای ادامه کار در پرسپولیس به کلاس مربیگری خواهید رفت؟
بله، حتماً به کلاس‌های پیشرفته نیز خواهم رفت.

* برای فصل بعد اجازه نشستن روی نیمکت پرسپولیس را خواهید داشت؟
بله، برای چه نتوانم بنشینم؟ فصل پیش تا نیم‌فصل گفتند نمی‌توانم روی نیمکت بنشینم چون کلاس مربیگری نرفته‌ام اما در کلاس C شرکت کردم و از نیم‌فصل دوم مشکلم حل شد.

* طبق قانون، مربیان لیگ برتری حتماً باید مدرک A آسیا را داشته باشند.
نه، این قانون وجود داشت، اما نیم‌فصل گذشته تغییر کرد و گفتند با مدرک C هم می‌توان روی نیمکت نشست.

* پس چرا در بازی آخر پرسپولیس در تهران ناظر بازی اجازه نداد شما روی نیمکت بنشینید؟
در آن مسابقه اصلاً قرار نبود من روی نیمکت باشم اما غلامپور اصرار کرد که جای او را روی نیمکت بگیرم. من هم وقتی روی نیمکت نشستم، ناظر بازی گفت پس مربی دروازه‌بان‌ها کجاست؟ طبق قانون باید حتماً مربی دروازه‌بان‌ها روی نیمکت بنشیند و من هم از غلامپور خواستم به جای خود برگردد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرآنلاین
    عکاس :