داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
امام جمعه زابل در خطبه های امروز نماز در مصلی المهدی(عج)
تعاون و همکاری گام مهمی در جهت نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است/چــه توافق بشود چه توافق نشــود شعار مرگ بر آمریکا بر زبان ما جــاری است
کد مطلب: ۳۹۵۹۵
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۵
امام جمعه زابل گفت: معتقدیم که دشمن دشمن است و عوض نشده، انگلیس و آمریکا همان انگلیس و آمریکا هستند .
تعاون و همکاری گام مهمی در جهت نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است/چــه توافق بشود چه توافق نشــود شعار مرگ بر آمریکا بر زبان ما جــاری است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: بهترین راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و تهذیب نفس عمل و رعایت تقوا الهی است .انجام واجبات و ترک مکرمات بهترین کاری است که انسان می تواند برای سعادت خود انجام دهد، عمل به واجبات چه در اعتقاد و چه در عمل باید باشد .

حجت الاسلام کیخا افزود: هر چیزی که حرام است باید از آن دوری کنیم چه اعتقادی و چه عملی ، دوری از اینها سعادت انسان را در پیش دارد.به علم خود عمل کنیم و هر کسی که هر چیزی در زمینه کاری خود می داند باید به آن عمل کند.

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن باعث شادی دل می شود،گفت: یکی از راه های تهذیب نفس و پاک شدن دل هم نشینی با افراد پاک می باشد . آنان افردای هستند که نگاه آنها شما را به یاد خدا می اندازد، وقتی حرف می زند به علم شما اضافه می شود، عملش شما را تشویق به آخرت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم با اشاره به جمعه ۱۳ شهریور و تبریک هفته تعاون گفت: با توسعه فرهنگ تعاون این کشور اسلامی به سمت خود کفایی سوق داده خواهد شد .

امام جمعه زابل بیان کرد: تعاون و همکاری یکی از توصیه های اسلام می باشد که باعث شکوفایی ، وحدت و یک دلی در عرصه های اجتماعی می شود و گام مهمی در جهت نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی می باشد .

وی افزود : تعاونی ها یعنی آن سازمان های مردمی که مبتنی بر اصول بین المللی تعاون اداره می شوند، واحدهای کوچک اقتصادی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در تولید ملی و در امر کار آفرینی و جذب نیرو در تلاش هستند.

کیخا در ادامه گفت: تعاون ها نقش موثری در رشد اجتماعی، فرهنگــی ، اقتصادی و سیاسی می توانند داشته باشند.

خطیب نماز جمعه زابل افزود: با توجه به وجود جوانان جویای کار و مشکل اشتغال نگاه ویژه به بخش تعاون که در کنار بخش دولتی و خصوصی یکی از بخش های اقتصادی ایران هست ضروری به نظر می رسد و از استاندار و فرماندارن سیستان خواستاریم که قدم های بزرگی برای ایجاد واحدهای تولیدی و کــار آفرینی در این منطقه بردارند.

وی در ادامه اظهار داشت: خانواده ها و جوانان توجه داشته باشند ، رشته ای را انتخاب کنند که کاربردی باشد .

خطیب نماز جمعه زابل بیان کرد: در زمینه هنرهای دستی و سنتی بانوان می توانند تعاونی هایی تشکیل دهند و همچنین در بخش صادارات غذاهای سنتی که مختص به سیستان می باشد مثل کشک زرد و آچار می توانیم تعاونی هایی تشکیل و قدم هایی رابرداریم و دولتمردان هم حتماً حمایت می کنند.

حجـت الاسـلـام والمـسلمـین کیخـا در ادامـه افــزود: سرمایه داران این خطه بجای اینکه سرمایه خود را در خارج از سیستان سرمایه گذاری می کنند به سرزمین پدری خود توجه کنند شاید در بازه زمانی کم سود آنچنانی نداشته باشد اما در بازه زمانی بلند حتما خواهــد داشت و هر منطقه ای که آباد شـود توسـط خــود مــردم و اهــل آن منطقه آباد خـــواهد شد .


وی در رابطــه با طــرح هــای منطقه سستان گفت: ما مجدانه پیگیر مطالبات خود هستیم ، در مــورد پاس مـرزی هنوز خبری که دل مــا را شــاد کند نشنیده ایم ،مــا از مسئولین می خواهیم جــواب بدهـنـد تجــارت چمـــدانی چــه شد ؟

کیخا با بیان اینکه مرز فــرصت است نه تهدید گفت: مرز بهترین مکان برای بازاریابی و ورود به بازارهای آسیا میانه از طریق کشور افغانستان است این فرصت را چرا تبدیل به تهدید کنیم و به چشم تهدید نگــاه کنیم ؟

حجت الاسلام کیخا با اشاره به اینکه هنوز مشکل مالیات کسبه حل نشده است ،افزود: تخفیف برقی کـه وعده داده شد مــا در این مدت ندیده ایـــم .

وی  تصریح نمود: الحمدالله مطالباتی که بر زبان این مردم جاری شده الان تبدیل به گفتمان شده است و رســانه های ما پیگیر هستند و بارها و بارها گفتیم که این مطالبات را رصـــد می کنیم و اگـــر در برهه ای سکــوت می کنیم این سکوت نشانه غفلت نیست و فرصت دادن به مسئولین می باشد که مطالبات مــردم را پیگیری کنند.

حجـت الاسـلام والمسـلمین کیخــا با اشـاره به گــرامی داشت ســالــروز قیام خونین ۱۷ شهـریور ۵۷ گـفت : فــراموش نکنیم که چــه خون هایی بر زمین ریخته و چه جوانان هایی پر پر شدند تا این انقلاب به اینجا رسیده است و اگــر فــرامــوش کردیم کفر نعمت کرده ایـــم.

امام جمعه زابل عنوان کرد : این قدرت ، عزت و سربلندی ، امنیت، آزادی ایران اســلامی در جهان و این به اهـتزاز در آمدن پرچم اسـلامــی ثمره ی خون و صبر خــانواده شهدا و ولایت مداری شما مردم می باشــد.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: حـــرف مردم ایران که در کنار حــرف امام راحل و مقام معظم رهبری یاد گرفته اند این است که ما این خون خواهی را ادامه خواهیم داد و معتقدیم که دشمن دشمن است و عوض نشده، انگلیس و آمریکا همان انگلیس و آمریکا هستند ، پس چــه توافق بشود چه توافق نشــود شعار مرگ بر آمریکا بر زبان ما جــاری است.

وی در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد توافق نامه برجام در مورد نقش مجلس اشاره فرمودند که  مجلس کنار نـــرود و مسئولین مواظب باشند و مــا خواستاریم تا عزیزان کلمه به کلمه این توافق نامه رو توجه کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark