داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سیستان و بلوچستان:
تأمین آب آشامیدنی، وظیفه و اولویت اصلی مسئولان است
کد مطلب: ۷۵۴۰۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۰
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وظیفه ما مسئولان در مرحله اول تأمین آب آشامیدنی و بعد از آن تأمین آب برای کشاورزی و سایر مصارف مردم است.
تأمین آب آشامیدنی، وظیفه و اولویت اصلی مسئولان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، محمد کرمی در جلسه کمیته اضطرار تأمین آب شرب منطقه شمال استان که با حضور ائمه جمعه منطقه سیستان در محل حفر چاه‌های منطقه حرمک برگزار شد، بیان کرد: باتوجه‌به خشکسالی‌های موجود در منطقه سیستان ما به سمت تأمین منابع آبی جایگزین رفته‌ایم و علی‌رغم پیگیری جدی حقابه تالاب هامون، تلاش کرده‌ایم که متکی به آب عاریه‌ای نباشیم.

استاندار خاطرنشان کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان با جدیت پیگیری می‌شود و علاوه بر یک کارگاه که در منطقه منزلاب در حال احداث است، ۵ کارگاه دیگر نیز در نقاط مختلف استان احداث می‌شود.

کرمی ادامه داد: انتقال آب از منطقه تالاب نیز در حال انجام هست و هم‌زمان موضوع حقابه هم به‌عنوان حق قانونی منطقه سیستان در حال پیگیری است.

وی تأکید کرد: خدایی که آب را در آسمان قرار داده همان آب را در دل زمین نیز جای نهاده؛ اما ما باید با تلاش و کوشش به آن دست پیدا کنیم.

استاندار خاطرنشان کرد: وظیفه ما تأمین آب آشامیدنی در مرحله اول و بعد تأمین آب برای کشاورزی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: باید بتوانیم دام مولد را از طریق مرزها وارد کشور کنیم تا در فصل زمستان شاهد افزایش قیمت گوشت نباشیم.

کرمی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم فرهنگ کار را در بین مردم سیستان و بلوچستان نهادینه کنیم و مردم را پای‌کار بیاوریم.

وی در پایان گفت: باید امید را در دل‌های مردم زنده کنیم و اجازه ندهیم؛ فضای مجازی با القای ناامیدی، کنترل افکار عمومی جامعه ما را به دست بگیرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark