داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس صنف تهیه کنندگان در گفت و گو با دانا مطرح کرد؛
این رفتارهای نامعقول سینماگران در حافظه مردم باقی می‌ماند
کد مطلب: ۷۴۳۸۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶
سید ضیا هاشمی تهیه کننده سینما در خصوص حواشی پیش آمده در جشنواره کن گفت: این رفتارهای نامعقول در حافظه مردم باقی می‌ماند؛ مردمی که هنرمندشان را صدای رسای خود می‌دانند و توقع دارند تا صدای مطالبات آن‌ها در جوامع بین‌المللی باشند.
این رفتارهای نامعقول سینماگران در حافظه مردم باقی می‌ماند
به گزارش اوشیدا، سید ضیا هاشمی تهیه کننده در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره جشنواره کن و حاشیه‌های آن اظهار کرد: جشنواره کن موقعیت و ویترین مناسبی برای سینمای ایران است اما سینماگرانی که در این جشنواره حاضر می‌شوند در واقع نمایندگان ایران در آن فستیوال به شمار می‌آیند و رفتارهای خلاف عرف جامعه ایران همچنین تکرار مکرر این رفتارها ظاهر کاملا ناخوشایندی در اذهان عمومی دارد.
وی ادامه داد: این نوع رفتارها و اظهار نظرهای نامناسب پیامدهای خوشایندی برای سینماگران و جامعه ایران نخواهد داشت. اگر تا امروز کسی سخنی درباره این رفتارهای مکرر برخی افراد به میان نیاورده شاید به‌خاطر شرایط خاص کشور و فاجعه مترو پل آبادان بوده است.
رئیس صنفی جامعه تهیه کنندگان سینمای کشور در ادامه توضیح داد: این رفتارهای نامعقول در حافظه مردم داغدار و افرادی که قصد صدمه زدن به سینمای ایران را دارند خواهد ماند و از این رفتارها علیه سینمای ایران استفاده خواهند کرد.

هاشمی با اشاره به تکرار برخی از رفتارها، بر روی فرش قرمز جشنواره کن گفت: تکرار این حرکات به بهانه همسر دوستی و عشق قابل‌درک، برای مردمی که هنرمندشان را صدای رسای خود می‌دانند و از هنرمندان توقع دارند که تا صدای مطالبات آن‌ها در جوامع بین‌المللی باشند، رفتار درستی نخواهد بود و هم‌زمانی این رفتارها روی فرش قرمز با فروریختن ساختمان مترو پل در آبادان و عزاداری مردم در فقدان عزیزانشان برای جامعه ایران و ایرانی قابل‌توجیه نیست.

وی گفت: از سوی دیگر باتوجه ‌به حضور فیلم «برادران لیلا» در جشنواره کن و روایتی از دو خانم بازیگر بر علیه بازیگر این فیلم این ماجرا نگران‌کننده است و اینها در حالی بود که بازیگری خارج‌نشین و بازیگر دیگری که از سینمای ایران بهره کافی را برده است امروز با مطرح‌شدن فیلم در جشنواره جهانی مدعی تعرض می‌شوند! عملی که در هیچ دادگاهی مطرح نشده و قابل اثبات نیست و در فرهنگ و آموزه‌های ایرانی و اخلاق‌مدار هم آبروبری مذموم است.

وی در پایان گفت: ای‌کاش در اعمال سلایق و رفتارهای خود بیشتر دقت کنیم تا باعث ضرر رساندن به جامعه‌ای که در آن زیست می‌کنیم (سینما) نباشیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark