داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۱
 
ارزیابی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس کیفیت و ارجاع مقالات
کد مطلب: ۱۸۷۳۲
تاریخ انتشار:شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۰
اوشیدا:دبیر کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور با اشاره به اینکه ایران رتبه نخست تولیدات علمی را در خاورمیانه دارد، گفت: ایران همچنین در زمینه رشد و سرعت تولیدات علمی رتبه اول دنیا را دارد و کشورهای کره جنوبی، تایوان، ترکیه و چین در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
ارزیابی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس کیفیت و ارجاع مقالات
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: دکتر علی اکبر ساری بر توجه به کیفیت مقالات علمی و پژوهشی در کشور اشاره کرد و افزود: رویکرد معاونت جدید وزارت بهداشت از سمت کمیت مقالات علمی پژوهشی به سمت کیفیت و تلاش برای ارتقای کیفیت مجلات و مقالات موجود است، لذا دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از این پس بر اساس کیفیت، ارجاع و مقالات کاربردی‌تر ارزیابی می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در بحث انتشارات مقالات و مجلات مباحثی همچون سرقت ادبی، علمی، تصرف مقالات دیگران، استفاده از مقالات دیگران و داده سازی وجود دارد که برای جلوگیری از آن ۸ تا ۱۰ آئین‌نامه در همه بخش‌ها نوشته شده است و از طریق وزارت بهداشت، کنترل شده و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان تاکید کرد: حرکت از سمت کمیت به کیفیت در پژوهش، نمایه کردن مجلات، تشویق مجلات نمایه شده، افزایش ارجاع، تعاملات بین‌المللی، برون سپاری و انتشار الکترونیک از سیاستهای جدید معاونت تحقیقات وزارت بهداشت است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :