داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان هامون:
انقلاب اسلامی ایران نتیجه مجاهدت امام راحل(ره) با حضور مردم بود
کد مطلب: ۷۶۳۳۲
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۶
امام جمعه شهرستان هامون گفت: امام خمینی (ره) در رأس انقلاب با توکل و ایمان و امید به خدا علی‌رغم همه خباثت‌ها و کارشکنی دشمنان توانست به‌خوبی انقلاب را از فتنه‌ها حفظ کند و این انقلاب با مجاهدت امام و با توکل بر خدا شکل گرفت.
انقلاب اسلامی ایران نتیجه مجاهدت امام راحل(ره) با حضور مردم بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم گزمه ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: در حوزه‌های بین‌المللی اتفاق‌های زیادی رخ می‌دهد یکی از این جنایات، جنایت‌های صهیونیست‌ها در رفع یک جنایت بسیار وحشتناک بود چادرهای مردم را با ساکنین به آتش کشیدند زنان و کودکان زنده، زنده در آتش سوختند آن‌قدر این جنایت هولناک بوده که صدای بسیاری از حامیان رژیم غاصب اسرائیل را هم درآورده است. رژیم جعلی اسرائیل عقده شکست خود در میدان‌های جنگ را بر سر کودکان و زنان بی‌دفاع خالی می‌کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری تذکرات مهم به نمایندگان مجلس دادند از جملات ایجاد روحیه برادری، عدم توهین، پرهیز از دوقطبی‌سازی، رعایت اخلاق، رعایت تقوا و... متأسفانه علی‌رغم سفارش‌های مقام معظم رهبری به نمایندگان در اولین جلسه بد اخلاقی‌های مشاهده شد که در شأن مجلس انقلابی نبود و جای تأسف دارد.

گزمه افزود: چهاردهم و پانزدهم خرداد سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام مردم در پانزدهم خرداد از روزهایی مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که در این روزها اتفاقات مهمی رقم خورد در پانزدهم خرداد مردم مؤمن بااخلاص کامل برای سرنگونی رژیم پهلوی با حرکت جهادی به میدان آمدند و ثمره آن مجاهدت‌ها شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ شد.

خطیب نمازجمعه افزود: امام خمینی (ره) در رأس انقلاب با توکل و ایمان و امید به خدا علی‌رغم همه خباثت‌ها و کارشکنی دشمنان توانست به‌خوبی انقلاب را از فتنه‌ها حفظ کند دشمنان همه امیدشان به رحلت امام راحل بود که با رفتن ایشان کار انقلاب اسلامی ایران تمام می‌شود؛ ولی با انتخاب خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری جای خالی ایشان پر و تا امروز در همه فتنه‌ها و گرفتاری‌ها با حکمت و درایت انقلاب را به‌پیش می‌برد و در مقابل زیاده‌خواهی مستکبران عالم ایستادگی کرده است علت این هم این است که این انقلاب به‌جای تکیه بر اشخاص بر خدا تکیه دارد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان محیط‌زیست باید نسبت به وظیفه خود در قبال سیستان و مسئله ریزگردها به عمل کند و پیگیری حقابه دریاچه هامون باشد چرا که در فصل پر آبی و جریان آب در رودخانه هیرمند هستیم که متأسفانه افغانستان با انحراف آب به سمت گود زره مانع از ورود آب به سمت ایران شده است در منطقه سیستان امسال که باران رحمت الهی نازل شد از دریاچه گیاه روئید بعضی مناطق آب جاری است گرد.


وی افزود: اگر واقعاً محیط‌زیست نسبت به گرفتن حقابه تلاش کند بهانه از طالبان گرفته شده است امروز آب جاری است در رودخانه هیرمند بند کمال خان و بالاتر کجکی آب دارد باید بیشتر شود تا حقابه تالاب جدای از حقابه معلوم شده درون قرارداد داده شود تا مردم در آرامش و در سلامت زندگی کنند. باید گزارش غلط و بیان مطلبی که ۵۰ درصد تالاب آب‌گرفته است و مقدار آبی که اطراف کوه اوشیدا (کوه خواجه) بود و مقداری هم در شمال از طرف صابری آب شد دیگر دریاچه آبی نشده است .

گزمه خاطرنشان کرد: رحلت امام خمینی (ره) و ۱۴ خرداد امامی که با نفس قدم به میدان جهاد گذاشت باتکیه‌بر مردم مؤمنی که سراسر ایران او را همراهی کردند این انقلاب را شکل داد و رهبری کرد او تجربه تلخ مشروطیت را خواند مطالعه و بررسی کرد عوامل شکست که علما و مردم بودند پای‌کار آورد تا توانست انقلاب اسلامی را طراحی کند مردم هم با جان‌ودل امام را همراهی کردند و صادقه از همه چیزشان گذشتند در سال ۱۳۵۷ این انقلاب به ثمر رسید.

وی افزود: دشمن همهٔ برنامه‌هایش این بود که با رحلت امام کشور از بین خواهد رفت کار انقلاب تمام خواهد شد غافل از آنی که امام ما این مرد الهی خودش در اتفاقات تلخی که می‌افتاد در دهه ۶۰ وقتی بهشتی‌ها، مطهری‌ها، رجایی‌ها و با هنرها را از دست دادیم خودش فرمود که این انقلاب به شخص تکیه ندارد تکیه ما به خداست وقتی تکیه‌گاه خدا باشد ما شکست‌ناپذیریم از هم نمی‌پاشیم. رهبر این انقلاب امام راحل از میان امت رفت شخص دیگری جایگزین او شد .

خطیب نمازجمعه در ادامه خاطرنشان کرد: شهادت رئیس‌جمهور ما و هیئت همراه ایشان هر کشور دیگری می‌بود از هم می‌پاشید؛ اما هیچ اتفاق تلخی نیفتاد برای مردم امور جاری کشور و زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات این راز و رمزش در نفس پاک امام خمینی (ره) بعد از امام راحل مقام معظم رهبری و مردم مؤمنی که واقعیت را شناسند همه سختی‌ها را به جان خریدند همه مشکلات ناملایمات را تحمل می‌کنند تا این انقلاب مسیر را آماده کند برای آخرین ذخیره الهی تعالی فرجه الشریف سیره همه انبیای الهی.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark