داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
چرا دشمن در به در دنبال ناامن‌سازی است
کد مطلب: ۷۵۴۳۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه با یادآوری بحران‌ها، اغتشاشات، ناامنی‌ها و فعالیت‌های گسترده گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف کشور در اوایل انقلاب، افزودند اسناد لانه جاسوسی امریکا در ایران هم نشان داد که این حوادث در چارچوب همان راهبرد غرب مبنی بر بحران‌‌سازی پیاپی در ایران رخ داده است.
چرا دشمن در به در دنبال ناامن‌سازی است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان سپاه، سیاست راهبردی غرب مبنی بر ایجاد بحران‌های در ایران را سیاستی ادامه‌دار خواندند و اشاره کردند آنها همچنان به دنبال بحران‌سازی دائم در داخل کشور هستند؛ یک روز به بهانه انتخابات، یک روز به بهانه بنزین و یک روز به بهانه زن، البته ابزارهای تولید بحران هم امروز پیشرفته‌تر شده است.

دشمن همانگونه که از نام و رفتارش معلوم است هیچگاه آسایش امنیت، و شادی مردم در منظومه او جایی برای عرض اندام ندارد، دشمن کارش تولید خباثت و ناامنی و ضریب بخشیدن به ناامنی است، اصلاً منبع ارتزاقش را در همین پروژها جمع می‌کند.

اما در تولید ناامنی و احساس ناامنی اگر از عنصر قوی جهاد تبیین برای مقابله با آن بهره‌گیری نشود، دشمن حقیر هوایی می‌شود هوای فتنه و آشوب به سرش می‌زند و خود را در تاج و تخت‌های خیالی نشسته بر مسندهای توهمی و حکمرانی کردن می‌بیند.

دفاع ترکیبی اگر با تهاجم ترکیبی هماهنگ نشود دشمن با مهندسی معکوس نبرد ذهنی را با رویکرد تجدید آشوب در سالگرد فلان و بهمان، هوس‌های دشمن را برخی در جنگ ذهنی بدون فکر پیاده سازی می‌کنند.

در تفکر پوچ دشمن برای سرگرم کردن برخی اسلام بی خطر را تصویر سازی می‌کنند مانند آنچه در ترکیه و برخی کشورهای اسلامی که فقط ظواهری از اسلام را یدک می‌کشند، حضرت آقا باز درهمین دیدار اخیر با فرماندهان فرمودند دشمن از نظام سیاسی اسلام وحشت دارد.

با شناخت دشمن، هم انگیزه پاسداری عمیق‌تر می‌شود هم در شناخت طرف مقابل دچار اشتباه نمی‌شویم؛ چرا که یکی از گرفتاری‌هایی که گاهی قبلاً دچار آن شده‌ایم و نباید آن را تکرار کنیم، اشتباه در شناخت دشمن است؛ بنابراین همچنان که امام بزرگوار با آن بصیرت نافذ می‌فرمود، باید هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بزنیم.

یک علت مهم دیگر خصومت‌ها با نظام اسلامی را الگو شدن و پیشگامی و پیشرانی جمهوری اسلامی برای حرکت‌های مقاومتی در منطقه حساس غرب آسیا خواندند و گفتند اگر جمهوری اسلامی الگو نمی‌شد، این دشمنی‌ها کمتر بود لذا امروز مهمترین و اساسی ترین رفتار در مقابل دشمن، شناخت دشمن و راهبردهای کوتاه مدت و میان‌مدت و بلندمدت آن است.

شناخت ظرفیت‌های بالقوه و کاهش وابستگی ها و اعتماد به سرمایه‌های کلان درون انقلاب اسلامی، بدبینی ابدی به آمریکا و اروپا چرا که ام الفساد و ام‌الفتن می‌باشند مراقبت از نفوذ و عناصر نفوذی در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، مرعوب نشدن در مقابل اقدامات فتنه‌گران و کوتاه آمدن در برخورد با منکرات و هنجارشکنان، ارزش‌گذاری بر ارزش‌های جاری انقلاب وراه امامین انقلاب است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark