داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
تضمین حل مشکل آبی سیستان و بلوچستان با اجرای طرح‌های آبرسانی
کد مطلب: ۷۶۳۵۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۳
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نگاه ویژه رئیس‌جمهور شهید به این استان باعث شد تا با اجرای طرح‌های آبرسانی حدود ۱۵ سال موضوع تأمین آب این منطقه تضمین شود.
تضمین حل مشکل آبی سیستان و بلوچستان با اجرای طرح‌های آبرسانی
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، محمد کرمی در افتتاح بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در دولت سیزدهم پروژه‌های مختلفی در نقاط مختلف این استان اجرا شده است، بیان کرد: این طرح‌ها قرار بود توسط رئیس‌جمهور شهید به بهره‌برداری برسد؛ اما وقوع سانحه برای بالگرد حامل ایشان ما و مردم مهم نواز این استان را چشم‌انتظار گذاشت.

وی افزود: در بخش‌های عمرانی طرح‌هایی که قرار بود در سفر رئیس‌جمهور شهید افتتاح شود موضوع آبرسانی توسط وزارت نیرو بود که اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داد، و امروز بخشی از آن شامل طرح انتقال آب از دریا، انتقال آب از تهلاب که همچنان در حال اجراست افتتاح خواهد شد که این‌ها اقدامات بی‌نظیری است.

استاندار با اشاره به اینکه در شمال این استان که تأکید رئیس‌جمهور شهید بود با اجرای طرح‌های آبرسانی تا ۱۵ سال موضوع تأمین آب این منطقه تضمین شده است، ادامه داد: در دولت‌های قبل و تا سال‌های گذشته ۳۶۰ کیلومتر بزرگراه در این استان داشتیم؛ اما از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۳۷۰ کیلومتر بزرگراه، یک هزار کیلومتر راه روستایی ساخته و ۲ هزار کیلومتر روکش آسفالت اجرا شده، همچنین بازسازی پایانه‌ها و فرودگاه‌ها در نقاط مختلف استان در این دولت انجام شد.

وی تأکید کرد: اجرای طرح‌های مسکن و ساخت ۲۵ هزار و ۱۹۹ واحد شهری و روستایی که قرار بود به دست رئیس‌جمهور شهید افتتاح شود از دیگر اقدامات بی‌نظیری بود که در روزهای اخیر افتتاح شد، علاوه‌برآن ۲۶ هزار و ۳۰۰ واحد در حال ساخت بوده و تعداد هشت هزار زمین در این سفر نیز به مردم واگذار خواهد شد.

کرمی گفت: در بخش ساخت مدارس باتوجه‌به نگاه ویژه رئیس‌جمهور شهید و با کمک خیرین از ابتدای دولت تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس ساخته و یک هزار و ۶۰۰ کلاس دیگر در دست‌ساخت است.

وی اظهار کرد: در بخش مخابرات و پوشش روستایی که درصد پوشش ۷۹ درصد بوده امروز با نگاه دولت سیزدهم به ۹۹ درصد پوشش رسیده‌ایم که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

استاندار ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان اقدامات بسیار خوبی انجام شد، افتتاح بیمارستان کنارک، بیمارستان مادر و کودک در ایرانشهر و ده‌ها طرح خانه بهداشت روستایی و طرح‌های دیگر از جمله اقدامات در این بخش است، علاوه‌برآن امروز شاهد افتتاح بیمارستان پارس در زاهدان نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در بخش گازرسانی ۹ شهر و ۱۳۰ روستا در سیستان و بلوچستان امروز از گاز شهری برخوردار هستند، گفت: طرح‌هایی که در حوزه اقتصادی قرار بود به دست رئیس‌جمهور شهید افتتاح شود شما طرح کارخانه مس در منطقه اومار شهرستان نیمروز، کارخانه طلای تفتان و کارخانه آهن پلاس در منطقه بزمان بود که بخشی امروز قابل افتتاح است.

کرمی افزود: در بخش نخلستان‌ها نیز به توسعه نخلستان‌ها و باغات پرداخته شده و طرح‌های دیگری نیز باهمت تمامی متولیان امر در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد که اینها از برکت دولت سیزدهم در این استان به شمار می‌رود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark