داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
مسئولین نسبت به طرح ساماندهی سوخت سیستان شفاف‌سازی کنند
کد مطلب: ۷۶۲۶۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۲
امام‌جمعه زابل گفت: مسئولین نسبت به طرح ساماندهی سوخت و طرح رزاق حوزه سیستان شفاف‌سازی کنند و در رسانه‌ها توضیح دهند.
مسئولین نسبت به طرح ساماندهی سوخت سیستان شفاف‌سازی کنند
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی پس از سفارش به تقوای الهی با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) آن‌قدر جایگاه بلندی دارد که همه شیعیان ما با شفاعت او به بهشت می‌روند. مقام شفاعت همه شیعیان متعلق به اوست.

وی افزود: حضرت موسی بن جعفر (ع) فرمودند مریم آل الله حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیه است. کوفه از مؤمنین خالی می‌شود و علم از آن خالی می‌شود و در قم ظاهر می‌شود. معدن علم و فضل می‌شود. عطر دل‌انگیز از قم پخش می‌شود در عالم.

امام‌جمعه زابل تأکید کرد: امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل از قم داریم. منشأ و اساس علوم اهل‌بیت (ع) در قم است. هیچ جای دنیا خالی از معارف اهل‌بیت نیست و این از برکت حضرت معصومه(س) است. این در نزدیکی ظهور حضرت حجت اتفاق می‌افتد.

وی با تبریک روز دختر به دختران سیستان تصریح کرد: امروز هم دنیای لیبرال دموکراسی که برکت انقلاب اسلامی در حال فروپاشی است به‌عنوان کالا و جنسی برای لذت نگاه می‌کند به‌عنوان انسان نگاه می‌کند و وسیله لذت‌بردن است. در فرهنگ غربی دختران و زنان از کرامتی که خدا به آنها داده دور هستند.

تلاش دین اسلام حفظ کرامت و عزت دختر است

وی با اشاره به زمان جاهلیت و جایگاه دختر افزود: در آن زمان جاهلیت خدا به پیغمبر دختری داد عده‌ای ناراحت شدند و رسول اکرم فرمود خدا به من گل خوشبو داد تا او را بو کنم. زمانی که دختران ارزش نداشتند خدا فاطمه را به پیغمبر داد سوره کوثر را نازل کرد. اسلام دختر را کوثر می‌داند.

وی تأکید کرد: تمام دین تلاشش برای حفظ عزت و کرامت دختر است. نعم الولد البنات دختران بهترند دختر مهربان است نرم‌خوست و آماده کمک است دختر مونس و مبارک است علاقه‌مند به پاکیزگی است.
.
وی عنوان کرد: اگر دختری زمین خورد باید او را در آغوش گرفت و نوازش کرد. دختر مادر همسر حامی می‌خواهد و پشتوانه می‌خواهد. دختر در هر جا باشد باید با او خوش‌رفتار بود. دختر که همسر شد نرد باید نگهبان و همراه و یاور او باشد آنچه مرد به دست می‌آورد زن شریک اوست.

وی با اشاره به ارزش و جایگاه دختران افزود: دختران قدر این جایگاه و مزیت و دین را بدانید که به شما این همه عزت داد. مراقب باشید کسی به شما به‌عنوان وسیله لذت نگاه نکند و به‌عنوان یک آیه الهی بنگرند.

وی با اشاره به طرح ساماندهی سوخت یا رزاق ادامه داد: اولاً تشکر می‌کنیم از زحمات استاندار و دیگر مسئولین که پیگیر طرح‌ها هستند. اما مردم راجع به بحث ساماندهی سوخت سؤالات و ابهاماتی دارند و لازم است برای مردم شفاف شود. هزینه‌ای که به دست می‌آید سودی که حاصل می‌شود چگونه هزینه می‌شود؟

خطیب نمازجمعه زابل افزود: اگر قرار بر اشتغال و محرومیت‌زدایی و زیرساخت‌های فرهنگی و اقتصادی است مردم‌دوست دارند یک گزارش بشنوند که کجا و چگونه و چقدر هزینه شده است. اگر گزارش تفصیلی نباشد مردم ذهنیت و سوءظن پیدا خواهند کرد.

وی با تأکید به مسئولین شهرستان و استان خاطرنشان کرد: با مردم شفاف حرف بزنید و شفاف‌سازی کنید از امکان رسانه‌ها استفاده شود و گزارش جامعی ارائه شود تا همه بدانند هزینه‌کرد چگونه است در هزینه‌کرد هم پیشنهاداتی دادیم که با مردم مشورت شود. مثل مدیریت آب که با مردم مشورت شد. نحوه نظارت بر هزینه‌کردها چگونه است؟ آیا ارزیابی دقیق وجود دارد؟.

وی تأکید کرد: ممکن است در بخش‌هایی سوءاستفاده و تخلف وجود داشته باشد مردم دستشان خالی بماند. این ذهنیت‌ها وجود دارد. مسئولین در جلساتی در صداوسیما و رسانه‌ها توضیح بدهند. هر چه با مردم کمتر حرف بزنید از آنها فاصله گرفتید.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark