داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
میل نادر اولین چشم انداز تاریخی سیستان
کد مطلب: ۶۶۰۹۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹
میل نادر در ۴۲ کیلومتری شهرستان نیمروز واقع شده و به صورت یک برج دیده بانی در ۱۴ متر بنا شده است که به صورت پلاکانی رو به بالا ختم می شود.
میل نادر اولین چشم انداز تاریخی سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ میل نادر از معدود آثار باستانی شهرستان نیمروز محسوب می شود که ویژگی خاص و منحصر به فرد این برج عظیم در سال های اخیر باعث شده است تا مسافرانی که به استان سیستان و بلوچستان سفر می کند توقف کوتاهی در کنار این برج داشته باشند.

میل نادر در ۴۲ کیلومتری شهرستان نیمروز واقع شده و به صورت یک برج دیده بانی در ۱۴ متر بنا شده است که به صورت پلاکانی رو به بالا ختم می شود.

این میل از زمان‌های قدیم راهنمای کاروانیان بوده و در زمان نادرشاه افشار مرمت و عنوان میل نادری را به خود اختصاص داده است و طبق بررسی‌ها این سازه خشتی در یک دوره ساخته و در دو دوره مرمت شده است.

محمد حاجی حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در سال جاری مناطق مختلفی برای پذیرایی از مهمان های نوروزی در شهرستان نیمروز در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان نیمروز افزود: با توجه به موقعیت خاص شهرستان نیمروز به عنوان پیشانی استان پهناور سیستان و بلوچستان و خیل عظیم گردشگران و علاقمندان برای ورود به منطقه ضرورت دارد تا از هم اکنون برنامه ریزی لازم برای استقبال از مسافران نوروزی در دستور کار ادارات متولی قرار گیرد.

وی ادامه داد: روستای میل نادر اولین محلی است که مهمان های نوروزی از سایر استان های دیگر وارد منطقه سیستان می شوند، لذا در این محل اورژانس بین راهی برای اطمینان از سلامت مسافرین مستقر خواهد شد.

حاجی حسینی تصریح کرد: منطقه سیستان دارای ظرفیت های بزرگی در خصوص جذب گردشگر است که می توان به استفاده صحیح از آن برای اشتغال زایی مقطعی امیدوار بود.

فرماندار شهرستان نیمروز خاطرنشان کرد: صنایع دستی منطقه سیستان، دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می توان از طریق آن در ایام نوروز درآمدزایی داشت.

وی همچنین به ظرفیت های دهستان سفید آبه اشاره کرد و افزود: دهستان سفید آبه نیز از جمله مناطقی است که در مسیر ورودی مسافرین قرار دارد و می توان از ظرفیت های آن استفاده کرد.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark