داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده نیروی زمینی سپاه:
شهید حمیدرضا هاشمی نمونه بارز پاسدار گمنام امام‌زمان بود
کد مطلب: ۷۵۴۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۸
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید سید حمیدرضا هاشمی فرمانده شجاع و نترس و نمونه بارز یک پاسدار گمنام امام زمان (عج) بود.
شهید حمیدرضا هاشمی نمونه بارز پاسدار گمنام امام‌زمان بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطر شهید حمیدرضا هاشمی مسئول اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان که در اغتشاشات هشت مهرماه زاهدان به شهادت رسید با بیان اینکه این شهید یک انسان وارسته بود، بیان کرد: بنده این شهید بزگوار را از سالهای طولانی میشناختم؛ زمانی ایشان در معاونت عملیات نیروی زمینی خدمت کرد و بعد هم باتوجه‌به اینکه مأموریت جنوب شرق کشور به نیروی زمینی سپاه واگذار شد؛ یکی از برادرانی که به این منطقه برای امنیت پایدار جنوب سیستان و بلوچستان مهاجرت کرد ایشان بود.

وی افزود: شهید هاشمی نمونه بارز یک پاسدار گمنام امام‌زمان (عج) بود؛ توانایی‌ها و فداکاری‌های این شهید بزرگوار مخصوصاً در سیستان و بلوچستان برای دیگران عیان نبود و از توانمندی‌ها و اقداماتی که این شهید داشت افراد خیلی مطلع نبودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه خیلی از موضوعات امنیتی این استان برمی‌گردد به موضوعات امنیتی و اطلاعات، افزود: یکی از عزیزانی که همیشه طرف مشورت من قرار می‌گرفت و وضعیت را از او جویا می‌شدم این شهید بزرگوار بود.

پاک پور با اشاره به اینکه شهید هاشمی از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: در منطقه سیستان و بلوچستان زمان بسیار زیادی باید طی کرد که به مسائل امنیتی و خیلی از مسائل منطقه شناخت پیدا کرد، ولی سید در مدت‌زمان کوتاهی نسبت به همه موضوعات امنیتی استان شناخت پیدا کرد؛ ایشان نسبت به بسیاری از افراد که سالیان سال در این منطقه مسئولیت داشتند توجیه تر بود.

وی ادامه داد: شهید هاشمی نسبت به موضوعات مختلف امنیتی استان نسبت به عناصر گروه‌های تروریستی، نسبت به افرادی که در منطقه به دنبال ناامن‌کردن سیستان و بلوچستان بودند کاملاً اشراف داشت.

پاک پور با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این شهید «پیگیری جدی موضوعات تا رسیدن به نتیجه» بود، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ که بعضی از اتفاقات در حاشیه پیر سوران رخ داد و دو نفر از همکاران شهید به شهادت رسیدند، سید آرام و قرار نداشت برای اینکه قاتلین و عناصر تروریستی که این دو عزیز را به شهادت رساندند، شناسایی کند.

وی ادامه داد: عملیاتهای بسیاری در جهت مبارزه به تروریست‌ها در اواخر سال ۱۴۰۰ انجام شد و شهید هاشمی در نوک و راس عملیات‌ها شخصا حضور داشت و با تروریست ها مبارزه کرد و عمده تروریسی هایی که در به شهادت رساندن آن دو شهید عزیز نقش داشتند و یا عاملین بودند، همه به درک واصل شدند.

این مقام مسئول گفت: ویژگی و خصلت بارز دیگر این شهید بزرگوار شجاعتش بود و در مسائل عملیاتی و در موضوعات امنینی به هیچ وجه هراس نداشت؛ بارها به او می گفتیم که در فلان منطقه و عملیات ضرورت ندارد که برود اما اصرار می کرد که باید خودم در آنجا حضور داشته باشم.

پاکپور بیان کرد: اخلاص ناب و صداقت دو خصلت و ویژگی دیگر این شهید بزرگوار بود به طوری که وقتی یک مطلبی در رابطه با مسائل امنیتی مطرح می کرد به صداقتش کاملا اعتماد داشتیم و به راحتی می پذیرفتیم؛ اگر در رابطه با یک کیس تروریستی یک موضوعی را مطرح می کرد خیلی دنبال این نبودیم که درست است یا خیر؛ چون می دانستیم سید هر موضوعی را که مطرح می کرد قطعا اگر خودش به یقین نرسیده باشد، به ما منعکس نمی کند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفت: شهید هاشمی مستمر کار می‌کرد و پشتکار در موضوعات امنیتی و اطلاعاتی داشت و منسجم در این زمینه کار می‌کرد و نسبت به نیروهای زیر دست خودش تعصب خاصی داشت؛ این هم یکی از ویژگی‌های ارزشمند دیگر این شهید بود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark