داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رییس آموزش و پرورش هیرمند:
نقش مهم آموزش و پرورش در جهاد تبیین/معلمان باید پیشتازان عرصه جهاد تبیین در کشور باشند
کد مطلب: ۷۴۴۲۴
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۷
حمید سارانی گفت: مولدترین وزارت خانه، آموزش و پرورش است و از وظایف معلمان در این عرصه جهاد تبیین و حفظ گفتمان انقلاب اسلامی است.
حمید سارانی رئیس آموزش و پرورش هیرمند در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: در جامعه انسانی اساسی ترین عمل تعلیم و تربیت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد معلم است، اولین معلم و مربی انسان خالق و آفریدگار اوست و نقش معلمی در مرحله نخست از شئون خداوند سبحان است، پس از خداوند کسی که تعلیم و تربیت افراد را برعهده می‌گیرد باید خلیفه خدا و مظهر او در این صفت باشد، لذا معلمی را از وظایف و مشاغل انبیا الهی برشمرده‌اند به همین جهت در آیه دوم سوره جمعه پیامبر اسلام(ص) که رحمه للعالمین است، به عنوان شایسته ترین معلم برای بشریت از ناحیه خداوند برگزیده شده است.

وی افزود: جهاد تبیین راهکار مناسب برای مقابله با جریان‌های انحرافی است؛ این گفتمان باید بین دانش آموزان نهادینه شود و از وظایف اصلی آموزش و پرورش و مدیران مدارس باشد.
وی، نقش معلمان در فرهنگ سازی جهاد تبیین در مدارس را اثرگذار و پررنگ دانست و اظهار کرد: معلمان برای برجسته سازی مفاهیم و تکالیف گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان نقش راهبردی و جهادی دارند، چرا که دانش‌آموزان نسل‌ حماسه‌سازی خواهند بود که باید در مسیر انقلاب و حفظ آن حرکت کنند.

سارانی با بیان اینکه سعادت و شقاوت یک جامعه به معلمان آن کشور وابسته‌است خاطرنشان کرد: معلم است که می تواند دانش آموز را در معبد مدرسه به اعلی علیین اوج دهد و هم اوست که می‌تواند او را به درجه نازل «اسفل السافلین» سقوط دهد.

وی با تاکید بر اینکه معلمان افسران فضای مجازی و جهاد تبیین هستند، تصریح کرد: جهاد تبیین تنها نسبت به دشمن نیست بلکه باید در داخل کشور و خانواده خودمان نیز روشنگری کنیم.

وی خواستار بیان دستاوردهای نظام اسلامی توسط معلمان شد و بیان داشت: تا زمانی که نسبت به مطلبی یقین پیدا نکرده‌ایم آن را در فضای مجازی منتشر نکنیم و آبروی افراد را نبریم.

رئیس آموزش و پرورش هیرمند با بیان اینکه امروز زمین بازی تغییر کرده و دشمن به جای جنگ سخت به جنگ نرم و مجازی روی آورده است، گفت: برای مقابله و خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان، باید جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، عملیاتی شود که این رسالت بر عهده آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark