داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در پی گرانی آرد؛
شیوه عجیب نانوایی ها برای کسب سود بیشتر در زابل
کد مطلب: ۷۲۰۷۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
بسیاری از نانوایی ها در زابل کیفیت نان خود را پایین می آورند تا مردم از آنها خرید نکنند.
شیوه عجیب نانوایی ها برای کسب سود بیشتر در زابل
به گزارش اوشیدا؛ با توجه به گران شدن برخی از اقلام پخت نان همچون آرد و روغن بسیاری از نانوایی هایی که به صورت آزاد فعالیت می کردند در شهرستان زابل عملا از چرخه تولید خارج شدند.

این در حالی است که قیمت تمام شده نان برای مردم در این نانوای ها ۴ هزار تومان اعلام شده بود و کیفیت بالای آن نیز موجب ابراز علاقه مردن برای خرید این نوع نان می شد.

به گفته برخی از کارشناسان این نوع نان که با آرد غیر دولتی پخت می شد نان سفید را تولید می کند که مصرف آن ضرر بسیاری برای شهروندان نیز خواهد داشت.

با این حال کیفیت پایین نانوایی های حمایتی دولت هم باعث شده است تا مردم کمتر علاقه ای به خرید این نوع نان ها داشته باشند، یکی از دلایل کیفیت پایین نان هم عدم خرید مردم است تا نانوا بتواند آرد دولتی خود را با قیمت بالا به بازار آزاد بفروشد.

فروش یک کیسه آرد با قیمت بالای ۲۰۰ هزار تومان در حالی که خود نانوا آن را زیر ۵۰ هزار تومان تهیه کرده است می تواند سود بیشتری برای آنها داشته باشد.

با توجه به این موضوعات نظارت دستگاه های مربوطه در روزهای پیش رو باید بیشتر شود تا تخلفات در حوزه آرد و نان به حداقل برسد.


به شدت با نانوایی های متخلف برخورد می شود


رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما در همین خصوص گفت: گشت مشترک نظارتی به منظور بررسی وضعیت قیمت و وزن چانه انواع نان ، نحوه میزان مصرف و عرضه آرد خبازی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی با حضور اعضاء کارگروه آرد و نان از نانوایی سطح شهر صورت گرفت .

شهری زاد بیان کرد: در این بازرسی ها ضمن تذکر به متصدیان تعدادی از خبازی ها یک واحد صنفی نانوایی با عنوان تخلف عرضه خارج از شبکه آرد متخلف شناخته شد که مراتب پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شد .

وی افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده برخی نانوایان اقدام به عرضه خارج از شبکه آرد می کنند که تخلف بوده و به شدت با آنها برخورد خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف گران فروشی ، کم فروشی ، عدم رعایت اصول بهداشتی وهر گونه توزیع و جابه جایی مشکوک آرد در ساعات غیر معمول توسط واحدهای نانوایی با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری تماس حاصل کرده و مراتب را به این اداره منعکس کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark