داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
با توافق ایران و افغانستان صورت گرفت؛
بازگشایی مجدد مرز میلک پس از ۲۰ روز/ آغاز فعالیت تجاری ایران و افغانستان
کد مطلب: ۷۴۴۵۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۷
میثم برازنده سرپرست فرمانداری هیرمند گفت: با توجه به اهمیت ترانزیت در پایانه مرزی میلک، به درخواست هیأت حاکمه افغانستان از 28 تیرماه این مجموعه مرزی فعال خواهد شد.
بازگشایی مجدد مرز میلک پس از ۲۰ روز/ آغاز فعالیت تجاری ایران و افغانستان
میثم برازنده سرپرست فرمانداری هیرمند در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: به دلیل بروز برخی از اتفاقات در نوار مرزی مشترک میان ایران و افغانستان در محدوده پایانه مرزی میلک، بیش از ۲۰ روز است که از طرف طالبان مسیر ترانزیت پل ابریشم مسدود شده است.

وی افزود : پیگیری‌های مستمری از سمت تجار افغانستانی و ایرانی در خصوص بازگشایی مسیر ترانزیت صورت گرفت که در این راستا، هیات حاکمه افغانستان نماینده ای را به کشور جمهوری اسلامی ایران اعزام نمود، و به همین منظور روز گذشته نماینده اعزامی هیات حاکمه افغانستان از سمت کابل وارد خاک جمهوری اسلامی گردید و در محل سالن کنفرانس پایانه مرزی میلک با معاون امنیتی و انتظامی استانداری به دیدار و گفتگو پرداخته و مذاکراتی در خصوص بازگشایی پایانه مرزی میلک صورت گرفت.

رییس شورای تامین شهرستان هیرمند خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به حسن همجواری و رعایت معاهدات بین المللی دارد درخواست هیئت حاکمه افغانستان را در خصوص مذاکره پذیرفته لذا، مذاکرات صورت گرفته به میزبانی جمهوری اسلامی ایران امروز برگزار شده است.

برازنده تصریح کرد: نماینده عالی کشور افغانستان اعزامی از کابل پس از سیر مذاکرات با نماینده جمهوری اسلامی ایران توافق کردند که پل ابریشم از فردا بازگشایی شود و با توجه به اهمیت ترانزیت و ظرفیت‌هایی که مجموعه میلک دارد در حوزه تجارت از سه شنبه ۲۸ تیرماه این مجموعه با بازگشایی پل ابریشم فعال خواهد شد و تجار ایرانی و افغانی می توانند به مانند گذشته از ظرفیت این مجموعه برای تبادلات تجاری و بین المللی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً بسته شدن پل میلک از طریق کشور مقابل هم باعث آسیب به اقتصاد آن کشور شده و تجار افغانستانی به شدت از این حوزه متضرر شدند و به دنبال این بودند که هر چه زودتر پل میلک از سمت کشور مقابل بازگشایی شود که با تلاش های صورت گرفته این اقدام صورت گرفت.

سرپرست فرمانداری هیرمند تاکید کرد: به دنبال این هستیم که تجارت بین المللی را در پایانه مرزی میلک بیشتر از پیش فعال کنیم و از این ظرفیت در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه منطقه بهره ببریم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark