داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان زهک خبر داد:
جریان آب پایدار در ۱۷۳ روستاهای زهک
کد مطلب: ۷۶۰۷۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۱
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زهک گفت: در میان ۱۸۳ روستای زهک، در حال حاضر تنها ۱۰ روستا با تنش آبی روبه‌رو هستند که تلاش برای پایداری و تداوم خدمات مطلوب به این روستاها نیز باقوت ادامه دارد.
جریان آب پایدار در ۱۷۳ روستاهای زهک
غلامحسین لکزائیان‌پور روز جمعه در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: مدیریت و کارکنان شرکت آب و فاضلاب، با جدیت تمام و تلاش شبانه‌روزی ضمن پیش‌بردن پروژه‌های تعریف شده برای تأمین آب منطقه سیستان، در حال مدیریت بهینه ذخایر آبی باقی‌مانده در چاه نیمه هستند تا مردم دچار بحران آبی نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از راه‌اندازی آزمایشی چاه‌های حفر شده در منطقه زهک توسط آب منطقه‌ای خبر داد و افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای مدیریت تنش آبی، حفر چاه‌های آب و بهره‌گیری از سفره‌های زیر زمینی توسط آب منطقه‌ای بوده که بعضی از این چاه‌ها به طور آزمایشی در مدار بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

وی شرایط آبی منطقه را نامطلوب برشمرد و تصریح کرد: در کنار انجام این اقدامات گسترده که جهت جلوگیری از بروز بحران با سرعت در حال اجرا است، می‌طلبد تا مردم نیز با مدیریت بهینه مصرف و خودداری از برداشت‌های غیرمجاز از شبکه جهت مصارف غیرشرب، ما را در این شرایط سخت همراهی نمایند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زهک خاطرنشان کرد: در حوزه روستایی شهرستان زهک ۱۸۳ روستا و مجتمع روستایی وجود دارد که از این تعداد در حال حاضر حدود ۱۰ روستا دچار تنش آبی هستند و تا زمان پایدار شدن کامل شبکه آب آشامیدنی، این روستاها با ۱۱ دستگاه تانکر، به‌صورت مداوم آبرسانی سیار می‌شوند.

لکزائیان‌پور ادامه داد: همچنین در کنار این اقدامات اکیپ‌های اتفاقات، تعمیر و نگهداری شبکه آب نیز به‌صورت مداوم در حال پایش شیرآلات و اتصالات شبکه و خطوط انتقال آب روستاهای دچار تنش آبی هستند تا مشکلات این روستاها مرتفع شود.

وی، یکی از دلایل هدررفت آب در سطح شهرستان را وجود انشعابات غیرمجاز دانست و تأکید کرد: برای مقابله با این مشکل دو اکیپ اجرائیات شهرستان و استان در منطقه به طور مداوم برای شناسایی این انشعابات در حال پایش شبکه‌های توزیع آب هستند تا جلوی برداشت‌های غیرمجاز شبکه گرفته شود.

لکزائیان‌پور با اشاره به بروز حادثه در خط انتقال زهک که چندی پیش اتفاق افتاد، عنوان کرد: از اینکه به دلیل اطلاع‌رسانی دیرهنگام حادثه، شهروندان زهک دچار مشکل شدند، عذرخواهی می‌نمایم و جا دارد از طریق این تریبون، از صبر، شکیبایی و همراهی مردم شهرستان با شرکت آب و فاضلاب تشکر کنم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark