داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد:
مراجعه ۳۲۴ بیمار متأثر از طوفان گردوخاک در سیستان
کد مطلب: ۷۶۲۶۱
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۸
دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در پی شروع طوفان شدید گردوخاک در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم از این پدیده طبیعی به بیمارستان مراجعه کردند.
مراجعه ۳۲۴ بیمار متأثر از طوفان گردوخاک در سیستان
نیما وثوقیان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: طوفان‌های شدید گردوخاک در شهرستان‌های سیستان خسارات جبران‌ناپذیری بر سلامت و زندگی مردم تحمیل کرده است، اورژانس پیش بیمارستانی به‌عنوان خط مقدم سلامت با آمادگی کامل برای ارائه خدمات درمانی به بیماران و مصدومان ناشی از طوفان و افرادی که در مسیر جاده‌ها در راه مانده‌اند حاضر هستند .

وثوقیان اظهار کرد: با شروع طوفان از ساعت ۶ صبح پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه جاری تا ساعت ۹ صبح ۲۱ اردیبهشت‌ماه تعداد ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم به اورژانس‌های پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و از خدمات درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره‌مند شده‌اند .

دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز از کل مجموع مراجعین ۳۲۴ نفر به مراکز درمانی در بازه زمانی فوق ۳۴ نفر جهت درمان تخصصی بستری شدند و ۲۹۰ نفر هم به‌صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند .

وی ادامه داد: از این تعداد بیماران، ۹۷ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۱۵۴ نفر مشکل تنفسی، ۳۶ نفر مشکل چشمی و ۳۷ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی افزود: به دنبال طوفان‌های شدید گردوخاک در این مناطق عمده مشکلات مردم، قلبی، تنفسی، چشمی و تصادفات ناشی از کاهش میدان دید بوده است و از عمومی مردم درخواست نمود از منزل خارج نشوند و در صورت بروز علائمی مانند: حمله اسم، تنگی نفس، درد قفسه سینه، و سرفه‌های شدید با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark