داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
شهید مدرس نمونه بارز یک نماینده انقلابی بود
کد مطلب: ۷۵۶۵۹
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۲
امام جمعه زابل گفت: شهید مدرس نمونه بارز یک نماینده انقلابی بود چرا که این عالم مجتهد تراز اول در برابر زورگویی‌های رضاخانی ایستاد.
شهید مدرس نمونه بارز یک نماینده انقلابی بود
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی پس از سفارش به تقوای الهی در سالروز شهادت آیت‌الله مدرس بیان کرد: شهید مدرس خدایی بود و برای خدا سخن می‌گفت، او از خود باختگی متنفر بود و با خودباختگان غربی به شدت برخورد می‌کرد و با داشتن روحیه آزادمنشی در برابر مستکبران و ستمگران می‌ایستاد.

وی ایثار، مقاومت، شهامت، شجاعت، دینداری و تقوا را از ویژگی های بارز شهید مدرس عنوان کرد و گفت: آیت‌الله مدرس مجموعه‌ای از ارزش ها را در خود جمع کرده است و تجلیل از مدرس به معنای تجلیل از خوبی‌ها و ارزش‌ها است، لذا باید قدر افرادی که برای جامعه جانفشانی و فداکاری می‌کنند را بدانیم و قدردان مجاهدت‌های آنان باشیم.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: شهید مدرس نمونه بارز یک نماینده انقلابی بود اولا اینکه یک مجتهد تراز و عالی‌رتبه عضو مجلس می‌شود خود این پیام دارد و آن اینکه جایی که قرار است تصمیم‌گیری برای ملتی بشود باید انسان‌های فرهیخته عالم به میدان بیایند آنکه شورای نگهبان اعلام می‌کند آن حداقل‌هاست که عرض خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: شهید مدرس ویژگی‌های مبارک و متعددی دارد که می‌تواند ویژگی‌های یک نماینده انقلابی باشد ویژگی اول یک نماینده انقلابی که رهبر انقلاب هم اشاره می‌کند دینداری، خداترس بودن و با ایمان است انسان بی تقوا نمی‌تواند راه سعادت دیگران را پیگیری کند چون خودش گمراه است تقوا و تدین و دینداری لازمه حتمی یک نماینده انقلابی است.

امام جمعه زابل تاکید کرد: ویژگی نماینده خوب این است که در قانونگذاری انصاف داشته باشد اول با خدا روراست باشد و بداند که از طرف صدها هزار نفر دارد رای می‌دهد و فردای قیامت هم باید جواب خدا را بدهد، خیلی‌ها که مشتاقانه برای بعضی از مناصب تلاش می‌کنند اگر بدانند وقتی از دنیا رفتند در عالم برزخ چه چیزی منتظرشان است فرسنگ‌ها از این مناصب فرار خواهند کرد تقوا و خداترسی اگر در نماینده نباشد ظلم کرده است.

وی ادامه داد: شهید مدرس خداترس بود برای برای همین از پهلوی و استکبار نمی‌ترسید در طول دوران عمر خود در مقابل زورگویی‌های رضاخان ایستادگی کرد و جهاد بزرگی صورت گرفت همچنین این شهید بزرگوار یک انسان الگو و نمونه بوده که روز شهادت این شهید روز مجلس نامیده شده است.

وی افزود: با وجودی که مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان می‌فرمایند دخالت نکنید آقایان می‌گویند پیشنهاد می‌دهیم پیشنهاد دهید ولی چرا اگر پیشنهاد جنابعالی را قبول نکنند می‌روید یقه وزیر را می‌گیرید این اگر اسمش دخالت نیست پس چیست، ما در کشورمان داریم نماینده‌ای که اینگونه بودند طرف علیه نظام به رهبری نظام و علیه احکام خدا ساعت‌ها حرف می‌زند و آشوب به پا می‌کند و نماینده‌ای از این فرد دفاع می‌کند اگر این بی‌تقوایی نیست پس چیست تقوا که نباشد قانون و مجلس انقلابی نخواهد بود آن چیزی که به کارها هویت می‌دهد. خداترسی و تقواست.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark