داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
حال ورزش استان خوب نیست!
کد مطلب: ۷۴۳۴۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸
دانشجویان و تشکل های دانشجویی با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر ورزش مدعی شدند نارضایتی در بدنه ورزشکاران و کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده است.
حال ورزش استان خوب نیست!
به گزارش اوشیدا، اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های سراسر سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند: نارضایتی در بدنهٔ ورزشکاران و کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده و این سطح از ناکارآمدی دیگر قابل قبول نیست باید به صورت جدی به وضعیت موجود رسیدگی شود.

در بخشی از نامه اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های سراسر سیستان و بلوچستان خطاب به حمید سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان آمده است: نکاتی مهم و اساسی پیرامون شرایط فعلی ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان که دغدغهٔ جدی ورزشکاران و مطالبه گران و جریان دانشجویی است، وجود دارد که لازم است این نکات را به عرض رسانیم.

ورزش سیستان و بلوچستان که روزگاری نه چندان دور، در سطح بین المللی حرف های زیادی برای گفتن داشت و ورزشکاران بسیاری در رشته های ورزشی مختلف تبدیل به چهره های نامدار این حوزه شده بودند.

هنوز مردم ایران قهرمانی های کبدی سیستان و بلوچستان را فراموش نکرده اند، ورزشی که ریشه در تاریخ این خطه دارد، متاسفانه چند سالیست به واسطهٔ سوء مدیریت مشهود در سطح ورزش و جوانان استان، بسیاری از ورزشکاران و نام آوران این خطه مجبور به ترک ورزش شده اند.

وضعیت بحرانی زیرساخت های ورزشی، کارشکنی های تعمدی بویژه در هیئت های هاکی ، کبدی ،سپک تاکرا و والیبال، توجه ویژه به چند ورزشکار محدود و صرفاً بها دادن و ضریب دادن به این گروه هدایا ی بی حساب و کتاب و لابی های سیاسی جهت ابقا برخی از این مدیران تنها گوشه ایی از شرایط اسفناک این روزهای ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان است.

البته همزمان شاهد کار پر رنگ تبلیغاتی و رسانه ای میان مدیران این مجموعه بسیار بیشتر از کار واقعی و نیاز ورزشکاران است.

باید پرسید اگر حقیقتاً مشغول کار هستند چگونه اینقدر وقت مصاحبه و کار رسانه ایی دارند، نکته حائز اهمیت دیگر این است که در استان ما شواهدی دال بر دخالت جدی ورزش و جوانان به موضوع انتخابات هیأت های ورزشی وجود دارد.

این اتفاق تلخ و ناگوار باعث شده نیاز ورزشکار قهرمان نادیده گرفته شود و در صدد تضعیف روحیه از ورزش کناره گیری و خداحافظی کنند.

متأسفانه تقریباً هیچ یک از مدیران امروز حوزه ورزش و جوانان استان ،قائل به اقناع و پاسخگویی به افکار عمومی نیست. با این شرایط طبیعتاً حرف و دغدغهٔ ورزشکاران به نهادها و افراد ذیربط نخواهد رسید.

دانشجویان و تشکل های های دانشجویی به عنوان یکی از پایه های اصلی حلقه های میانی و به مثابهٔ حلقهٔ وصل میان، مردم و حاکمیت وظیفه دارند حرف و مطالبهٔ عمومی را به گوش حاکمیت برسانند.

نارضایتی در بدنهٔ ورزشکاران و کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده و این سطح از ناکارآمدی دیگر قابل قبول نیست، تشکل های دانشجویی دانشگاه های سراسر سیستان و بلوچستان به صورت جدی خواستار رسیدگی به وضعیت موجود ورزش و جوانان استان و سامان دادن به شرایط کنونی هستند.

امید که با توجه جدی به مطالبه صورت گرفته تغییرات لازم صورت گیرد تا بستر تحول در ورزش سیستان و بلوچستان محیا شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark