داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار شهرستان نیمروز:
شهدای تاسوکی متعلق به تمام سیستان هستند/ یادواره شهدای حادثه تروریستی تاسوکی برگزار می‌شود
کد مطلب: ۷۵۰۶۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۵
فرماندار شهرستان نیمروز گفت: شهدای تاسوکی متعلق به تمام سیستان هستند و ما باید مسیر حق را ادامه دهیم.
شهدای تاسوکی متعلق به تمام سیستان هستند/ یادواره شهدای حادثه تروریستی تاسوکی برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حبیب‌اله راهداری، در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی مراسم گرامیداشت شهدای تاسوکی بر لزوم همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی در آماده‌سازی همه جانبه شهر و روستا‌های شهرستان نیمروز برای برگزاری یادواره شهدای شهرستان تأکید کرد.

فرماندار نیمروز افزود: باید امروز تا زنده هستیم قدر فرصت‌ها را بدانیم و فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنیم که این یکی از درس‌ها یادواره شهداست.

وی در این جلسه پیشاپیش ۲۲ اسـفند که به فرمان امام خمینی (ره) روز بزرگداشت شهدا و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است را گرامی داشت و گفت: شهدای تاسوکی متعلق به تمام سیستان هستند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری «امروز زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست» و ما باید مسیر حق را ادامه دهیم.

سارانی، فرمانده سپاه شهرستان نیمروز ضمن بیان اهمیت برگزاری یادواره شهدا در تراز انقلاب بیان کرد: اهمیت برگزاری یادواره شهدا و زنده نگه داشتن رشادت‌ها و از خود گذشتگی این عزیزان باید به نسل‌های بعدی انتقال داده شود و دفاع مقدس باید به الگوی جاویدان و همیشگی برای نسل جوان تبدیل شود بنابراین باید از فرصت‌ها به خوبی بهره‌مند شویم.

یادواره شهدای روحانی و شهدای مظلوم فاجعهٔ تروریستی تاسوکی، در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان نیمروز، در ۲۵ اسفندماه ساعت ۱۵، در آخرین پنج شنبه سال جاری برگزار می‌‏‌شود‎.

گفتنی است، در تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۸۴ اعضای گروهک تروریستی، تکفیری جندالشیطان با ایجاد‌ ایست ـ بازرسی ساختگی در محور زابل ـ زاهدان، بیست و یک نفر از از مردم مظلوم و بی‌گناه را شهید، هفت نفر را مجروح کرده و هفت تن را به گروگان گرفتند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark