داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
تکذیب حضور سردار احمدی مقدم در هواپیما توربو کوماندور/ تمام سرنشیان هواپیما شهید شدند/ برخورد با کوه علت سقوط هواپیمای ناجا+عکس
کد مطلب: ۳۴۱۱۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۵
شب گذشته حوالی ساعت 20 یک فروند هواپیمای ناجا که دارای 7 سرنشین بود و از تهران به مقصد زاهدان به پرواز در آمده بود، در منطقه انار از دید رادار محو شد.
تکذیب حضور سردار احمدی مقدم در هواپیما توربو کوماندور/ تمام سرنشیان هواپیما شهید شدند/ برخورد با کوه علت سقوط هواپیمای ناجا+عکس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در پی قطع ارتباط رادیویی هواپیمای ملخی نیروی انتظامی با مرکز و محو شدن آن از رادارها گمانه زنی های اولیه از احتمال فرود اضطراری این هواپیما حکایت داشت اما ساعتی پایانی شب گذشته بود که سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار عصر هامون خبر سقوط این هواپیما را در ارتفاعات کورین از توابع نصرآباد سیستان و بلوچستان تایید کرد.
وی با بیان اینکه این هواپیما متعلق به ناجا بوده و ۸ سرنشین داشت گفت: از سرنوشت سرنشینان هواپیما اطلاع دقیقی در دست نیست.
هواپیمای ناجا از تهران عازم زاهدان بود
ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۹ مهر ماه یک هواپیمای ملخی متعلق به نیروی انتظامی با ۷ سرنشین و به خلبانی سرهنگ فرخی از تهران به مقصد زاهدان پرواز کرد.
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: این گروه برای بررسی حادثه سراوان با یک فروند هواپیما نیروی انتظامی از تهران عازم زاهدان بودند که در ارتفاعات سبز پوشان منطقه چاه رحمان از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان بر اثر سقوط هواپیما شهید شدند.

حضور سردار احمدی مقدم در توربو کاندر ناجا صحت ندارد
سردار رحیمی هرگونه شایعه در خصوص حضور سردار احمدی مقدم فرمانده ناجا در پرواز را رد کرد و افزود: اعضای تیم بازرسی ناجا در این پرواز حضور داشتند.
وی ادامه داد: این هواپیما حدود ساعت ۱۹ در ۱۸۰ کیلومتری شمال کرمان از صفحه رادار محو شد.

احتمال انفجار هواپیما در آسمان
یک منبع آگاه در سازمان امداد و نجات احتمال انفجار این هواپیما در آسمان بم را مطرح کرد.
سردار رحیمی فرماند انتظامی سیستان و بلوچستان نیز درباره احتمال هدف قرار دادن هواپیما گفت: هنوز این موضوع به قطعیت نرسیده در حال بررسی هستیم.

در جستجوي هواپيماي محو شده از رادار
یکی از نیروهای امدادگر به خبرنگار ایرنا گفت که لاشه این هواپیما در ارتفاعات سبزپوشان منطقه چاه رحمان بخش کورین پیدا شده است.
هنوز اطلاعاتی از دلیل سقوط این هواپیما و سرنوشت سرنشینان این هواپیمای سبک اطلاعاتی در دست نیست.
در پی وقوع این حادثه جلسه‌ای مشترک میان مدیریت بحران کشور و مقامات سازمان امداد و نجات برگزار شد تا علت وقوع حادثه مورد بررسی قرار گرفته و جستجوها برای یافتن لاشه هواپیما ادامه یابد.

کشف لاشه هواپیما پس از ۱۳ ساعت
به دنبال این موضوع درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات از اعزام ۲ تیم امدادی به منطقه جهت کشف لاشه هواپیما و همچنین امداد به مجروحان احتمالی حادثه خبر داد و گفت: تلاش امدادگران در تمامی مناطق احتمالی سقوط هواپیما تا دقایقی پیش ادامه داشت تا اینکه هواپیمای گشت ناجا ، در ارتفاعات سبز پوشان منطقه چولی موفق شد لاشه متعلق به هواپیمای سقوط شده را که یک فروند "توربو کوماندور" بود، کشف کند.
گفتنی است، پلیس معتقد است که احتمالا سقوط هواپیما به علت نقص فنی بوده است.

علت بروز سانحه هواپیمای ناجا
مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی اعلام داشت: نقص فنی و برخورد با مانع را علت بروز سانحه برای هواپیمای ناجا اعلام کرد.
مجتبی خالدی در این باره گفت: از همان دقایق اول بروز حادثه برای هواپیما تیم‌های امداد و نجات و امدادرسانی‌مان را به محل اعزام کردیم و سرانجام در ساعت حوالی ساعت ۷ صبح امروز لاشه این هواپیما در منطقه نصرت‌آباد مابین بم و زاهدان کشف شد.
سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه این هواپیما به کوه برخورد کرده و علت دقیق سقوط آن را مسوولان مربوطه و سازمان هواپیمایی باید اعلام کنند، گفت: براساس اطلاعات ما تعدادی از سرنشینان این هواپیما فوت شدند اما شمار دقیق آن اعلام خواهد شد.

۷ نفر از پرسنل نیروی انتظامی در این حادثه شهید شدند
مرکز اطلاع رسانی ناجا در این خصوص اعلام کرد، هواپیمایی "توربو" متعلق به نیروی انتظامی با هفت سرنشین که جهت انجام ماموریت ستادی به استان سیستان و بلوچستان عازم بود، حدود ساعت ۲۰ شب گذشته در حوالی کرمان- سیستان ارتباط رادیویی اش قطع و تا به حال هیچگونه گزارشی در این خصوص واصل نگردیده؛ کلیه تیم های امدادی در حال بررسی است.
اسامی سرنشینان به شرح ذیل است:
۱- سردار "صادقی" معاون ایمنی بازرسی کل ناجا
۲- سرهنگ "خرسند نیا" جمعی پلیس پیشگیری ناجا
۳- سرهنگ "درودگر" جمعی معاونت عملیات
۴- آقای طلوعی
۵- سرهنگ "فرخی" خلبان
۶- سرگرد "خلیل لو" کمک خلبان
۷- ستوان "قویدل" مهندس پرواز
مجروح شدن امدادگران اعزامی به محل سقوط هواپیما
سایت خبری زاهدان مدعی شد، پس از ناپدید شدن هواپیما از صفحه رادار و گزارش های مردمی، تیم امدادی متشکل از یک چرخ بال و ۳ دستگاه آمبولانس جهت کمک رسانی و شناسایی سریعاً به محل حادثه اعزام می شوند.
بعلت تاریک بودن هوا ، محل سقوط هواپیما شناسایی نمی شود و در هنگام بازگشت یک دستگاه آمبولانس تیم امداد واژگون می شود و ۶ نفر از ماموران امداد و اورژانس مجروح می شوند که بلافاصله به بیمارستان خاتم الانبیاء و نبی اکرم زاهدان منتقل و بستری می شوند.
حال یکی از مجروحان خیلی وخیم است.
پایگاه خبری اوشیدا به خانواده بازماندگان و خدمه این پرواز، تسلیت عرض می‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : عصرهامون
    عکاس :