داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
وقتی رفح در آتس سوخت
کد مطلب: ۷۶۳۳۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۸
بزرگترین جنایت در حالی در رفح اتفاق می افتد که سکوت مجامع بین المللی و سران کشورها باعث سوختن کودکان و زنان مظلوم رفح شده است.
وقتی رفح در آتس سوخت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: بزرگ‌ترین جنایت تاریخ بشریت در رفح در حال انجام است حملات وحشیانه به چادرهای آوارگان فلسطینی با بی‌رحم‌ترین شکل دنیا کشتار کودکان، زنان، و مردان که در چادرهای آوارگی در شمال غرب رفح واقع شده است.   خشم بسیاری از مردم جهان را برانگیخته است.

از تیپ‌ها و طیف‌های مختلف، از بازیگر تا بازیکن، از هنرمند و سیاستمدار از این میزان جنایت شوکه شدند،   اما هستند قصابان فلسطینی در قاموس سازمان‌های جهانی و بین‌المللی که یا سکوت اختیار کردند و یا ترغیب به ادامه حملات و یا توجیه جنایات صهیونیست‌ها کردند،   سران جنایت‌کار آمریکا که پل ارسال انواع سلاح‌های سبک‌وسنگین متعارف و غیر متعارفشان قطع نشده و مدام در حال قطار ارسال سلاح‌های عجیب حتی برخی از آنان را با امضای وحوشی همچون نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل برای شلیک بر سر آوارگان فلسطینی را می‌بینید.   

جنایت رفح و سوختن آوارگان و سوختن والدین در جلوی چشم کودکان و همچنین سوختن کودکان در مقابل والدین یکی از سنگین‌ترین جنایات تاریخ بشریت است که گمان می‌کنم آتش هم دلش به حال این کودکان سوخت،   ولی افسوس و صد افسوس از سکوت معنادار نوکران ریزودرشت آمریکا که به هیچ بهانه‌ای حاضر به واکنش نشدند وبا این سکوتشان مهر تأییدی بر این جنایات زدند.   

امروز دیگر جای درنگ نیست و تنها باید برگشت به نسخه شفابخش امام عزیزمان که فرمود: اسرائیل غده سرطانی است و باید از جغرافیای عالم محو شود، و اگر این غده چرکین از پیکره پاره تن اسلام یعنی فلسطین خارج نشود قطع و یقین عفونت آن جهان اسلام و غیر آن را خواهد گرفت که از ریشه‌های آن می‌توان به داعش وحشی و وهابیت پلید و تکفیرهای جانی که برای جنایات خود صدها توجیه را به خورد حامیان خود می‌دهند، اسرائیل امروز منفورتر از هر دورانی است که تصور کنید.  

 گاردین با انتشار گزارشی حمله اخیر به رفح را فاجعه‌ای انسانی خوانده و در همین راستا تیتر گزارش خود را «جهان در شوک» انتخاب کرده است. این نشریه در ابتدای گزارش خود ماجرا را شرح داده و نوشته، اسرائیل به بهانه هدف قراردادن مواضع حماس، محل اسکان آوارگان فلسطینی را هدف قرار داد. در جریان این حمله چادرها و اقامتگاه‌های موقت و حتی بیمارستان صحرایی که توسط کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اداره می‌شود، به‌سرعت آتش گرفتند، ابعاد آتش‌سوزی به‌اندازه‌ای گسترده بود که حاضران نتوانستند دامنه‌اش را مهار کنند. نتیجه‌اش چیزی نبود جز کشته‌شدن تعداد بی‌شماری از غیرنظامیان که غالباً زن و کودک بودند.

گاردین در ادامه یادداشت خود به واکنش رسانه‌های اسرائیلی اشاره داشت و نوشت، ابعاد حادثه به‌اندازه‌ای دلخراش بود که رسانه‌های اسرائیلی نیز ناچار شدند بدان بپردازند، آن هم در شرایطی که تا پیش‌ازاین به هیچ یک از حملات و قربانیان حملات این رژیم اشاره‌ای نداشتند.  حیات نامبارک بیش از ۷ دهه این جرثومه فساد اکنون به سر آمده و با تنفس مصنوعی آمریکا و چراغ‌سبز مرتجعین و دست‌نشانده‌های منطقه در حال نفس‌های آخر است، جنایت خونبار غزه و مخصوصاً رفح دیگر جای تأملی برای هیچ‌کدام از سران غرب وحشی به‌ظاهر متمدن را نگذاشته است.  

بنابراین باید اقدام مؤثر برای جمع‌کردن این جنایت‌کار تاریخ بشریت صورت بپذیرد که فساد آن اکنون عالم‌گیر شده و قتل هزاران فلسطینی طی ۸ ماه گذشته سند ننگینی است بر بیش از ۷ دهه تجاوز این شمر زمانه که روی پلشت شمر و خولی را از این میزان جنایت سفید کرده و شیطان را شرمنده خودکرده است  در جریان حمله هوایی اسرائیل به محل اسکان آوارگان فلسطینی در رفح بیش از ۴۵ نفر که غالباً زنان و کودکان بودند کشته شدند.  

گفته می‌شود که در جریان این حمله هوایی چادرهای پناه‌جویان آتش گرفت و بسیاری زنده‌زنده در این آتش جانشان را از دست دادند. تصاویر کودکان و زنانی تکه‌تکه شده، قربانیانی که اجسادشان به‌شدت سوخته و سیاه شده، خشم و اعتراض رهبران جهان را به دنبال داشت؛ ابعاد این حادثه به‌اندازه‌ای بود که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیری رژیم اسرائیل به‌ناچار از فاجعه‌ای که رخ‌داده تحت عنوان «اشتباه تراژیک» یاد کرده و مدعی شد که حمله به رفح به شکلی تراژیکی بد پیش رفت. او پس از آن ادعا کرد که تحقیقات در باب این فاجعه انسانی در حال انجام است.  

باید تأسف خورد برای سازمان ملل متحد و ارکان و سازوکارهای بی‌ثمرش که زنده به آتش کشیده‌شدن کودکان در رفح را می‌بینند و هیچ اقدامی نمی‌کنند. هر جنایت بی مکافات رژیم خونخوار صهیونیستی، گامی است به‌سوی مرگ ۷۹ سال تلاش بشر برای برقراری صلح در قالب سازمان بی‌عمل ملل متحد.

  انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark