داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس آتش‌نشانی شهرستان زابل خبر داد:
کاهش ۷۰ درصدی خسارت چهارشنبه سوری سال گذشته با آگاه‌سازی مردم در سیستان
کد مطلب: ۷۵۰۷۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱
رئیس آتش‌نشانی شهرستان زابل گفت: کاهش ۷۰ درصدی خسارات در سال گذشته به دلایل آگاه‌سازی، جمع‌آوری لاستیک از سطح خیابان، پلمپ مکان‌های فروش موادمحترقه بود.
کاهش ۷۰ درصدی خسارت چهارشنبه سوری سال گذشته با آگاه‌سازی مردم در سیستان
به گزارش پایگاه خبری‌اوشیدا، جواددستگیری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: چهارشنبه سوری یکی از پرشورترین رسوم و آئین باستانی ایرانیان است که به سبب ریشه‌های کهن آن همچنان در مناطق مختلف کشور با آداب و رسوم سنتی برگزار می‌شود.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری در شهرستان زابل سه مکان در راستای کاهش خطرات و حوادث ناشی از برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری جهت استفاده شهروندان معرفی شد تا شهروندان عزیز این جشن آئینی را دراین مکان‌ها برگزار کنند و خدمات‌رسانی صورت گیرد که معرفی مکان‌ها باعث کاهش ۷۰ درصدی خسارات شده بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی زابل همچنین با بیان اینکه برای پیشگیری از حوادث ویژه کارگروه ویژه چهارشنبه سوری تشکیل شده است، تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه سوری و احتمال وقوع حادثه در خیابان‌ها و معابر جهت جلوگیری از خسارات وارده همچون سال‌های گذشته، کارگروهی متشکل از تمام نیروهای‌ ایستگاه‌های سه‌گانه آتش‌نشانی، خدمات ایمنی شهرداری، همکاری اورژانس ۱۱۵، پلیس ۱۱۰، سپاه پاسداران، شهردار و سایر ارگان‌های دولتی برگزار شده است به‌صورت آماده‌باش خواهند بود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

دستگیری ادامه داد: استقرار سه‌ ایستگاه عملیات آتش نشانی، پنج دستگاه خودرو عملیات و دو دستگاه امداد و نجات همراه با ۶۰ آتش‌نشان به صورت ۲۴ ساعته برای پیشگیری از خطرات و انجام واکنش سریع، ماموریت ویژه این سازمان در سال جاری مربوط به حوادث چهارشنبه‌سوری در نقاط پرتردد شهر مستقر می‌شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امسال هم همچون سال گذشته با همکاری شهرداری شهرستان زابل دو مکان پارک یعقوب لیث و حاشیه پارک ملت جهت برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری و استفاده شهروندان با هدف ایمنی محلات پیشنهاد شده است.

وی تأکید کرد: یکی از دلایل کاهش ۷۰ درصدی خسارات در سال گذشته آگاه‌سازی، جمع‌آوری لاستیک از سطح خیابان، پلمپ مکان‌های فروش موادمحترقه است که با همکاری اماکن صورت گرفته است.

دستگیری ضمن توصیه به والدین خاطرنشان کرد: به والدین جدا توصیه می‌شود به ویژه در شب چهارشنبه‌ سوری مواظب فرزندان کودک و نوجوان خود باشند از خروج کودکان منزل جلوگیری کنند و در صورت مشاهده مواد محترقه و یا مشکوک در لوازم فرزندان، این مواد را از منزل خارج کنند.

وی با اشاره به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره، تصریح کرد: والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند تا حادثه تلخ و ناگواری در آستانه سال جدید اتفاق نیفتد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرستان زابل گفت: در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و ۱۲۵، سازمان آتش نشانی شهرستان تماس بگیرند و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark